„Znów tu stoją” – pikieta przed Szpitalem Bielańskim w Warszawie

W mroźny czwartkowy wieczór 9 lutego stanęliśmy przed Szpitalem Bielańskim w Warszawie po raz kolejny pokazując przechodniom jak wygląda niesprawiedliwość aborcji. Zaskoczone spojrzenia sporej części odwiedzających tego dnia szpital wskazywały wyraźnie, że nie wszyscy wiedzą jak naprawdę wygląda zabite w aborcji dziecko. Kilka osób dokładnie oglądało nasz baner z obu stron, jedna z przechodzących kobiet zaczęła robić zdjęcia, chociaż nie chciała rozmawiać.

W połowie naszej pikiety podszedł do nas energiczny młody mężczyzna dopytując, czy na pewno protestujemy przeciwko zabijaniu dzieci. Usłyszawszy potwierdzenie gorąco nam wszystkim podziękował za obecność i działanie w ich obronie.

Pod koniec naszej akcji obok baneru przechodziła grupa kobiet, jak możemy sądzić – pracownic szpitala. Na widok zdjęcia na plakacie jedna z nich powiedziała do koleżanek: „znów tu stoją”. Faktycznie, przed Szpitalem Bielańskim pojawiamy się regularnie. Jesteśmy zdecydowani, aby nie rezygnować z poruszania serc i sumień pacjentów, przechodniów i personelu, dopóki w murach tego szpitala będą wykonywane aborcje.

Agnieszka Januszewska

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.