Warszawa – pierwsze czytanie. Rybnik – informowanie

22 września – tego dnia w sejmie czytany był projekt ustawy Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop Aborcji” o całkowitym zakazie zabijania dzieci w Polsce. W tym samym czasie w Rybniku na płycie rynku (w centralnym jego punkcie) ukazywaliśmy plakat ze zdjęciem zabitego dziecka.

Po wielu twarzach widać było, że prawda boli. Jednocześnie, wiele osób podziwiało naszą odwagę i działanie. Ludzi, którzy mogli zobaczyć plakat, było znacznie więcej niż w inne dni tygodnia, gdyż tego dnia, zupełnie bez naszej wiedzy, miasto Rybnik organizowało „Dzień bez samochodu!”. Wokoło gromadziło się sporo osób, w tym całe rodziny.

Młoda dziewczyna zadziwiła nas absurdalnym stwierdzeniem, że niepewnie stoimy z plakatem i wstydzimy się go. Na koniec, dyskryminując jednego wolontariusza, chciała dać mu do zrozumienia, że jego głos się nie liczy tak samo jak nie liczy się głos tych nienarodzonych kobiet. Pytamy zatem, czy chcemy żyć w kraju, w którym inni ludzie mają decydować, czy dany człowiek ma żyć?

Marek Grygierek

komórka Jastrzębie-Zdrój

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.