Warszawa będzie robić aborcje na życzenie

Skandaliczna sytuacja: warszawski szpital planuje umożliwić Ukrainkom nielegalną aborcję. Wiele wskazuje na to, że szykuje się na naruszanie prawa i otwiera furtkę dla aborcji na życzenie. Monitorujemy sytuację!

W internetowym wydaniu „Wysokich Obcasów” pojawiła się wzmianka o tym, że w Polsce przebywają kobiety z Ukrainy, które miały być zgwałcone w Buczy. Według portalu część z nich mogła zajść w ciążę w wyniku gwałtu. „Wysokie Obcasy” troszczą się oczywiście o możliwość zabicia dzieci poczętych. I tak, obowiązująca w Polsce ustawa zezwala na wykonanie aborcji gdy ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego (co samo w sobie jest hańbą dla Polski), jednak pod jednym warunkiem – musi być dowód, że dziecko faktycznie poczęło się z gwałtu. Aborcjoniści jednak bardzo się martwią, że kobiety uciekające przed wojną nie będą w stanie takiego dokumentu zdobyć. „Gazeta Wyborcza” przytacza rozmowę z wysokim rangą pracownikiem miejskiego szpitala, który chce złamać prawo: 

„Trzeba jak najszybciej wypracować procedury. Teraz w przypadku obywatelki Polski musi być kwit z prokuratury o wszczęciu postępowania. Trudno mi jednak sobie wyobrazić sytuację, że uchodźczynie też muszą to dostarczyć. Powinny wystarczyć ukraińskie dokumenty.

To jest bezpośrednia zgoda na aborcję na życzenie. Żadne dziecko nie będzie bezpieczne, jeśli do jego zabicia wystarczy ukraiński paszport matki. Co gorsza, Warszawa już działa. Według informatora „GW” jest już wyznaczony szpital gotowy łamać polskie prawo. Jego nazwy na razie nie podano.

aborcje na życzenie
Ciało dziecka po zakończonej aborcji. Zdjęcie przykładowe.

Nie dajemy się naciskom

Pisaliśmy niedawno o presji, jaką wywiera na Fundację Życie i Rodzina Ministerstwo Zdrowia w sprawie ulotek stworzonych przez nas dla Ukrainek. (Link do tekstu: Ministerstwo naciska, by Fundacja Życie i Rodzina promowała aborcję wśród Ukrainek) Minister chce, żebyśmy informowali, które dzieci można zabić. Nie zamierzamy publikować jakichkolwiek informacji, które mogłyby skutkować zamordowaniem choćby jednego dziecka. Naciski, byśmy sprzeniewierzyli się celom fundacji, są skandaliczne.

kaja godek
Laura Lipińska, Kaja Godek i Krzysztof Kasprzak na konferencji prasowej przed budynkiem Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Będziemy trzymać rękę na pulsie!

Zapowiedzi wykonywania aborcji kobietom z Ukrainy mobilizują nas do zdecydowanych działań. Każdy lekarz, który zabije dziecko, zostanie przez nas natychmiast zgłoszony do prokuratury. Każdy człowiek ma bezwzględne prawo do życia niezależnie od okoliczności poczęcia. Będziemy walczyć o dzieci, bo są tak samo ważne jak ich matki. Każda aborcja to ohydna zbrodnia.

Tekst: Klara Kamińska

aborcja to zabójstwo

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.