Toruń w obronie bezimiennych ofiar aborcji

Po raz kolejny, w ramach cyklicznych akcji, w minioną niedzielę pikietowaliśmy w Toruniu w obronie życia. Miało to miejsce przed szpitalem L. Rydygiera, w którym dochodzi do zabiegów nazywanych w nowomowie „aborcją”, a które w rzeczywistości są zabiciem żywego człowieka. Najgorsze jest to, że abortowane dzieci nie mogą się bronić przed „wyborem” swoich matek, bezwzględnie realizowanym przez lekarzy. Właśnie dlatego uczestnicy pikiety pojawiają się pod toruńskim szpitalem – w celu ochrony tych małych istot, którym nie zostały jeszcze nadane imiona, ale są takimi samymi ludźmi jak my.

Choć działanie w porze zimowej jest trudne, a w niedzielę zastaliśmy deszcz, z każdą pikietą jednak przybywa coraz więcej osób. Przychodzą zarówno doświadczeni wolontariusze, jak i nowe osoby, które przyłączają się do naszej grupy, ponieważ wiedzą, że jest to działanie w słusznej sprawie.  W związku z wydarzeniami zwanymi szumnie „czarnymi protestami” przekonaliśmy się, że wielu ludzi bardzo często ulega kłamliwej narracji środowisk proaborcyjnych, według których ruch prolife to starsi ludzie bez innego konkretnego zajęcia. Jak jednak można było zobaczyć w czasie naszej pikiety pod szpitalem, jest zupełnie inaczej, większość działaczy stanowią osoby młode.

t1W czasie akcji mogliśmy zaobserwować różne gesty, wyrażające aprobatę lub niechęć do nas. Bez względu na ich wymowę wiemy, że działamy w obronie dzieci nienarodzonych. Prowadziliśmy również rozmowy. W trakcie jednej z nich pewna kobieta próbowała przekonać młodą wolontariuszkę o bezsensie naszych działań oraz sprowadzić rozmowę do poziomu niemerytorycznego. W czasie tej dyskusji odwoływaliśmy się do wyników badań naukowych i do własnego sumienia.

Naszym celem jest uzyskać od szpitala deklarację o zaprzestaniu dokonywania w nim aborcji. Zapraszamy wszystkich mających ten sam cel w sercu do udziału w naszych pikietach, o których regularnie informujemy na profilu Fundacja Życie i Rodzina: Toruń.

Maciej Rakowski

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.