„To tak wygląda zarodek po aborcji? Niemożliwe!” Pikieta w Białej Podlaskiej

21 lutego br. w centrum Białej Podlaskiej odbyła się kolejna pikieta mająca na celu pokazanie mieszkańcom miasta prawdy o aborcji. W samo południe, nie zważając na porywisty wiatr, rozłożyliśmy nasz baner przedstawiający dziecko zamordowane w 21 tygodniu ciąży. Tego dnia spotkaliśmy się z dużym zaciekawieniem i życzliwością ze strony przechodniów i mieszkańców miasta.

Pod koniec pikiety podeszła do nas starsza kobieta i z grymasem na twarzy zaczęła oglądać transparent. Po dłuższej chwili powiedziała „To tak wygląda zarodek po aborcji? Niemożliwe!”. Mimo naszych tłumaczeń, że baner zawiera autentyczne zdjęcia oraz, że w Polsce znaczną część aborcji wykonuje się nawet do 22 tygodnia życia dziecka, kobieta upierała się przy swoim, że „zarodek” po przerwaniu ciąży wcale tak nie wygląda. Na koniec podenerwowana rzuciła coś o ciemnogrodzie i poszła w swoją stronę.

Rzeczywiście, patrząc na takie sytuacje można stwierdzić, że poniekąd żyjemy w ciemnogrodzie, a polskie społeczeństwo jest w dużej mierze niedoinformowane. Negacja naukowych faktów oraz nazywanie „zarodkiem” dziecka, które z zapewnioną odpowiednią opieką medyczną mogłoby przeżyć, jest karygodną ignorancją. Takie przypadki utwierdzają tylko w przekonaniu, że przed nami jest jeszcze ogrom mozolnej pracy i choć część ludzi nie przyjmie do wiadomości faktu, że aborcja zabija dzieci, to warto pokazywać prawdę choćby dla jednej uświadomionej osoby.

Ewa Żuk

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.