To są ludzie i nie wolno ich zabijać! Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych zostali ugoszczeni w Sejmie RP przez Roberta Winnickiego i Kaję Godek.

Przechodząc sejmowymi korytarzami, niecodzienni goście mogli zobaczyć z bliska miejsca, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje o losach Polski. I jej obywateli. Także te, które dotykają bezpośrednio ich życia.

„Świetna ekipa! Michał bardzo spostrzegawczy, Tomek świetnie obeznany w historii, Ola komentująca z uśmiechem sejmowe budynki i stale życzliwa Maja wraz z dwójką opiekunów, panią Sylwią i panem Leszkiem.” – powiedział poseł Winnicki.

Warto podkreślić, że jedną z głównych przyczyn aborcji w Polsce jest wykrycie niepełnosprawności u rozwijającego się dziecka. W tym kontekście zakrawa o hipokryzję postawa wielu polityków, którzy z jednej strony wyrażają poparcie i współczucie dla osób z Zespołem Downa jawnie, bądź ukrycie popierają aborcję eugeniczną blokując #zatrzymajaborcję. Kiedy nadejdzie koniec kłamstwa i dwulicowości?

„Wizyta w Sejmie polskich obywateli z niepełnosprawnościami powinna przypomnieć politykom po co są. Mają stać na straży Konstytucji i Polaków. A przecież każdy Polak i każda Polka zasługuje być żyć. Rządzący nie mogą dłużej pozwalać na zabijanie dzieci z niepełnosprawnościami!” – powiedziała Kaja Godek.

Wiele osób z Zespołem Downa nigdy nie będzie miało szansy na zobaczenie Sejmu i Senatu. Zostały zamordowane w łonach matek, a to wszystko przy przyzwoleniu Państwa Polskiego i partii rządzącej. Dzisiejsze święto pokazuje, że ochrona KAŻDEGO życia jest fundamentem zdrowego społeczeństwa. Dosyć zabijania!

https://twitter.com/GodekKaja/status/1108636110677331973

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.