Skandal podczas posiedzenia komisji – radny Jurkowski chciał utrącić petycję „Pilnuj budżetu”

Niektórym radnym klubu Żuka chyba nie podoba się demokracja. We środę, 9 czerwca 2021 odbyła się burzliwa dyskusja podczas posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji nad petycją „Pilnuj budżetu”. Podczas niej radny Jurkowski próbował zablokować petycję, bo nie podobało mu się, że jego wyborcy zostaną poinformowani o tym jak zagłosował.

W czasie dyskusji radni klubu Żuka próbowali zrównać sztukę sakralną ze śmieciami z proaborcyjnych strajków, czy też z porno dla gejów. Najbardziej skandaliczną wypowiedź przedstawił radny Zbigniew Jurkowski, który chciał utrącić petycję tylko dlatego, że nie podoba mu się to, że jego wyborcy dowiedzą się o wyniku głosowania. Chyba nie po drodze mu z demokratyczną zasadą jawności głosowań w sprawach publicznych.

„Każdy radny ma prawo mieć swoje zdanie, ale demokracja na tym polega, że z każdej decyzji rozliczają go wyborcy. Przedstawiciele komitetu zbierającego podpisy od początku zapowiadali, że wszyscy mieszkańcy zostaną powiadomieni o tym, co z ich petycją zrobią radni.” – powiedział Krzysztof Kasprzak, przedstawiciel komitetu.

W petycji „Pilnuj budżetu” mieszkańcy Lublina sprzeciwiają się sponsorowaniu z budżetu miasta instytucji i organizacji, które popierają tzw. Strajk Kobiet oraz promują aborcję oraz ideologię LGBT.

Kilka miesięcy temu w wyniku obywatelskiego monitoringu systemu dotacji miejskich, wykazano, że Rada Miasta przeznacza ogromne sumy na dofinansowanie instytucji, które jawnie sprzeciwiają się konstytucyjnej zasadzie ochrony życia oraz zasadzie ochrony rodziny. Generowanie kosztów przez dofinansowywanie podmiotów, których działania są sprzeczne z wartościami konstytucyjnymi – nie jest celowe i nie stanowi realizacji interesu publicznego.

pilnuj budżetu
pilnuj budżetu

Lublin jest bardzo zadłużony

Lublin jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce. Dług ten rośnie, pomimo czynionych jeszcze w 2008 roku prognoz, że będzie spadał. W czasie lockdownu, gdy wielu obywateli traci możliwość zarobkowania, marnowanie publicznych pieniędzy na szkodliwe ideologie jest szczególnie bulwersujące.

Ostatecznie Komisja głosami radnych klubu prezydenta Żuka wydała negatywną opinię do petycji i z taką rekomendacją zostanie przedstawiona pod głosowanie Rady Miasta w najbliższym czasie. Nazwiska radnych, którzy głosowali za wydaniem negatywnej opinii: Bartosz Margul, Grzegorz Lubaś, Zbigniew Jurkowski, Marcin Bubicz.

Zbiórkę podpisów pod petycją zainicjowała Fundacja Życie i Rodzina w koalicji z Stowarzyszeniem KoLiber Lublin, lubelską Młodzieżą Wszechpolską i Ruchem Narodowym Lublin. Treść petycji można znaleźć na stronie www.pilnujbudzetu.pl.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.