Sąd Najwyższy oddala kasację i legalizuje bluźnierstwo LGBT przeciw Matce Bożej

Sąd Najwyższy oddalił kasację w sprawie uniewinnionych aktywistek LGBT, które sprofanowały obraz Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku w 2019 r. Opiłowywanie katolików trwa.

Kulisy rozprawy

Trzy aktywistki LGBT w kwietniu 2019 roku rozkleiły w Płocku wizerunek Matki Bożej w nimbie w kolorach LGBT. Zostały uniewinnione przez sądy dwóch instancji, a sprawa trafiła do Sądu Najwyższego w postaci kasacji ze strony oskarżycieli posiłkowych (ks. Tadeusz Łebkowski, Kaja Godek) oraz prokuratora, który także występował z oskarżeniem w sprawie. W Wielki Czwartek odbyła się rozprawa kasacyjna, na której Prokuratura ni stąd ni z owąd wycofała swoją kasację, nie podając przyczyny. Obecna na sali prokurator w swoich wystąpieniach zmieniła front i zaczęła bronić autorek profanacji.

SN oddalił obie kasacje oskarżycieli posiłkowych i zamknął sprawę. Wyrok wiele mówi o stanie państwa.

Dyskryminacja katolików

Katolicy są dyskryminowani. Sprawczynie profanacji ani przez chwilę nie wyparły się tego, co zrobiły. Podawały dokładnie, która z nich działała na którym odcinku, gdy przyjechały do Płocka na swoją akcję. Wpisanie obrazu Matki Bożej w kolory będące symbolem grzechu sodomskiego w sposób oczywisty obrażało katolików. Wyrok jest sygnałem, że polski wymiar sprawiedliwości nie działa tak jak powinien: przepisy o obrażaniu uczuć religijnych są wadliwie skonstruowane, a ich egzekwowanie nawet w sytuacjach oczywistych – zakrawa na farsę. 

Kara finansowa za obronę przed bluźnierstwem

Dodatkowo oskarżyciele posiłkowi – zarówno ks. Tadeusz Łebkowski jak i Kaja Godek – zostali obciążeni kosztami postępowania kasacyjnego. Aktywiści LGBT nie ukrywają swej radości z faktu, że poszkodowani katolicy będą musieli sami płacić pieniądze za to, że bronili Matki Bożej. 

Wyrok jest sygnałem do ataku na katolików. Ten atak nastąpi, a my nie możemy wtedy czekać, ze państwo nas obroni. Bądźmy mężni. 

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.