Projekt „Zatrzymaj Aborcję” zamrożony. Politycy nie chcieli opowiedzieć się za życiem

2 lipca Komisja Polityki Społecznej i Rodziny skierowała projekt ustawy „Zatrzymaj Aborcję” pod obrady podkomisji nadzwyczajnej, w której zasiądą: Urszula Rusecka, Anita Czerwińska, Teresa Wargocka, Grzegorz Matusiak i Ewa Kozanecka z PiS, Joanna Augustynowska i Joanna Frydrych z PO, Monika Rosa z Nowoczesnej oraz Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15. Posłowie ci na wcześniejszych komisjach głosowali przeciwko szybkiemu rozpatrzeniu projektu. Dalsze jego losy są więc pod znakiem zapytania. Proliferzy nie rezygnują jednak z dalszej walki.

W trakcie poniedziałkowych obrad komisji przed gmachem Sejmu RP odbyła się pikieta zorganizowana przez wolontariuszy Fundacji Życie i Rodzina, na którą przyszli ludzie popierający prawo do narodzin każdego człowieka bez wyjątku. Podczas akcji pokazywane były plakaty, na których widniały zabite w wyniku procederu aborcyjnego dzieci. Używano także megafonu, z którego wydobywały się słowa prawdy na temat aborcji.

Jednocześnie, swoją manifestację zorganizowały środowiska feministyczne domagające się prawa do zabijania dzieci, nazywając je zlepkiem komórek, niezidentyfikowanym płodem, czymś, co jak najszybciej należy usunąć. Uczestnicy tego zgromadzenia przygotowali transparenty z napisami: „Prawa kobiet prawami człowieka”, „Stop zaostrzeniu prawa aborcyjnego” czy też 02/07 do kosza”. Próbowali też zagłuszać trwającą pikietę proliferów, wykrzykując w ich stronę obraźliwe hasła, wyśmiewając ich działanie. Nie szczędzili także wulgaryzmów pod adresem Kai Godek.

Niezrażeni zaistniałą sytuacją wolontariusze fundacji pikietowali. Skierowali też megafon w stronę „czarnego protestu” mając nadzieję, że prawda o aborcji dotrze do jego uczestników. Na zakończenie akcji jeden z mężczyzn, który optował za zabijaniem nienarodzonych dzieci, rzucał w kierunku proliferów obraźliwe hasła i wygrażał im zaciśniętą pięścią. Pokazał tym samym dobitnie, że środowiska „czarnego protestu” posługują się metodami przemocy i krzyku, ale choćby nie wiadomo jak głośno jeszcze by się zachowywały, prawdy nie zakrzyczą. Proliferzy w dalszym ciągu będą wychodzić na ulice, aby ją pokazywać. Będą także informować społeczeństwo o dwulicowości polityków, którzy chyba już zapomnieli, z jakimi postulatami występowali podczas ostatniej kampanii wyborczej. Teraz nie pora na deklaracje, a na działanie polityczne. Wątpimy, czy ono nastąpi i bardzo chcemy się mylić.

Agnieszka Jarczyk

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.