Poznań: Tłum obrońców życia naprzeciw czarnego protestu

W dniu 17 stycznia 2018 r. odbył się w Poznaniu czarny protest, czyli kolejna akcja promowania wolnego dostępu do zabijania dzieci. Zjednoczeni w porozumienie Poznań Dla Życia, w którym współdziałamy z innymi organizacjami, zorganizowaliśmy kontrę. Nie można pozwolić, by proaborcyjne manipulacje pozostały bez odpowiedzi. Naszym celem było też wyrażenie poparcia dla obywatelskiego projektu „Zatrzymaj aborcję”.

Gdy koło fontanny na placu Wolności zaczęli się gromadzić zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych, my stanęliśmy po drugiej stronie placu. Mimo niesprzyjającej pogody, ponad stu obrońców życia pojawiło się, by głośno mówić o tym, że obecne polskie prawo dyskryminuje osoby chore, umożliwiając zabicie ich przed narodzeniem. Z daleka widoczne były banery: „Aborcja ludobójstwem XXI wieku” oraz podświetlony transparent „Nie zabijaj”, a także baner przedstawiający zdjęcie dziecka zabitego przed narodzeniem.

Wśród przemawiających byli m.in. poseł PiS Bartłomiej Wróblewski, Bogusław Kiernicki z Prawicy Rzeczypospolitej oraz przedstawiciele Głosu dla Życia, Fundacji Życie i Rodzina i innych organizacji. Podkreślano, że obowiązkiem Parlamentu jest uwzględnić głos 830 tysięcy Polaków, którzy złożyli swój podpis pod obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Głos zabierali także uczestnicy pikiety.  Widzieliśmy, że pikietującym szczerze zależy, by ochrona życia obejmowała wszystkich, bez względu na stan zdrowia dziecka. Wielu z nich mówiło, że angażowało się w zbieranie podpisów dla inicjatywy #ZatrzymajAborcję. Przede wszystkim czuliśmy, że jesteśmy tam razem we wspólnej sprawie w bardzo licznym gronie. Widzimy, że nasze kontry przyciągają coraz więcej osób, czego nie można powiedzieć o czarnych protestach.

Wbrew temu, co dało się słyszeć na zgromadzeniu po drugiej stronie placu, w kwestii życia ludzkiego nie ma czegoś takiego jak „wybór”. Każdy człowiek ma prawo do życia i nie przestaniemy stawać w obronie tych najbardziej bezbronnych, którym prawo to jest odbierane jeszcze przed narodzeniem.

Dziękujemy za współpracę szczególnie Prawicy Rzeczypospolitej oraz Młodzieży Wszechpolskiej.

Alicja Leszczyńska

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.