Poseł Borys-Szopa zablokowała „Zatrzymaj Aborcję”. Pikieta w Katowicach

Już w najbliższy piątek (tj. 20 lipca) wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina będą pikietować w stolicy Śląska, aby informować tamtejszych mieszkańców o blokowaniu ochrony życia dzieci przez polityków zasiadających w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Przewodnicząca komisji Bożena Borys-Szopa z PiS zamiast zdecydowanie i szybko stanąć po stronie nienarodzonych dzieci i doprowadzić do przegłosowania projektu „Zatrzymaj Aborcję”, powołała podkomisję, która ma się zająć kwestią aborcji. W jej skład wchodzą wyłącznie posłowie, którzy w ostatnich miesiącach nie chcieli procedować projektu. Gdy przedstawiciele inicjatywy obywatelskiej próbowali zgłosić swój sprzeciw i przedstawić oficjalne stanowisko obywateli w tej kwestii, przewodnicząca komisji nie pozwoliła im dojść do słowa. Polityk za nic miała demokratyczne procedury i dobre obyczaje sejmowe, według których głos przedstawiciela sprawy, w której się debatuje, powinien być wysłuchany. Takie działanie jest haniebne i świadczy de facto o dalszym opóźnianiu uchwalenia prawnej ochrony życia i obojętności względem najbardziej bezbronnych ludzi – nienarodzonych dzieci brutalnie zabijanych w szpitalach.

Obrońcy życia z taką opieszałością się nie zgadzają i żądają, aby politycy w końcu wypełnili swoje obietnice, składane podczas ostatniej kampanii wyborczej, dotyczące ochrony życia od poczęcia. W tym też celu zbiorą się 20 lipca o 16:00 na rynku w Katowicach, by uświadamiać społeczeństwo o wciąż wzrastającej liczbie zabijanych dzieci. Przypomną pani poseł Borys-Szopie, z jakimi postulatami opcja polityczna, którą reprezentuje, weszła do Sejmu. Pikieta odbywać się będzie do godziny 18:00. Wszystkich chętnych zapraszamy na to wydarzenie.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.