Oświadczenie w związku z nieprawdziwymi informacjami podanymi przez wyborcza.pl

W związku z artykułem opublikowanym na portalu wyborcza.pl pt. „Organizacji antyaborcyjnych przybywa w Polsce i na świecie, Czy coś je łączy?”, który próbuje powiązać inicjatywę „Zatrzymaj Aborcję” z różnymi organizacjami działającymi na terenie Polski i za granicą, oświadczamy:

1. W artykule dochodzi do rażących przeinaczeń. Wyłącznym organizatorem inicjatywy jest Fundacja Życie i Rodzina, która jest podmiotem polskim, założonym i zarejestrowanym w Polsce, w jej władzach zasiadają wyłącznie obywatele polscy, nie jest powiązana z żadnym podmiotem zagranicznym. Oświadczamy również, że żaden z członków zarządu nie łączy sprawowanej funkcji z funkcją w jakiejkolwiek innej organizacji społecznej – krajowej lub międzynarodowej.

2. Prof. Bogdan Chazan, dr Joanna Banasiuk i Mariusz Dzierżawski nie stoją za inicjatywą „Zatrzymaj Aborcję” i nie uczestniczą w pracach nad nią.

3. Pełnomocnik Inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję” Kaja Godek nie jest i nigdy nie była we władzach Fundacji Jeden z Nas ani Europejskiej Federacji One Of Us.

4. Załączona do artykułu grafika łącząca inicjatywę Zatrzymaj Aborcję z podmiotami innymi niż Fundacja Życie i Rodzina jest celowym wprowadzaniem w błąd czytelników.

5. Projekt „Zatrzymaj Aborcję” nie jest tożsamy z projektem „Stop Aborcji 2016”. Twierdzenie przeciwne jest przejawem skrajnej ignorancji i dziennikarskiej nierzetelności.

Fundacja Życie i Rodzina

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.