Niepełnosprawne dzieci nadal bez ochrony – posłanko Borys-Szopa nie godzimy się na to!

W poniedziałek 30 kwietnia na Rynku w Katowicach odbyła się pikieta antyaborcyjna. W ten sposób wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina rozpoczęli akcję informacyjną, dotyczącą działań posłanki Bożeny Borys – Szopy w sprawie obrony życia. Wszystko po to, by mieszkańcy województwa mieli świadomość, iż projekt #ZatrzymajAborcję jest blokowany przez Przewodniczącą w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. W tym czasie każdego dnia w procedurze aborcji ginie kolejnych 3 dzieci.

Kilkanaście osób rozstawiło banery antyaborcyjne, na których obok zabitego dziecka widniało zdjęcie Przewodniczącej. Przez megafon kilkakrotnie odczytano list otwarty skierowany do polityk. Przypomniano w nim program Prawa i Sprawiedliwości, który zakłada między innymi ochronę życia od poczęcia oraz odrzucenie eutanazji, jako ochronę godności każdego człowieka, obronę jego elementarnych praw! W liście zaznaczono, że lekceważony jest głos 850 tysięcy Polaków. Wszystkie te osoby czekają na dalsze procedowanie projektu w Sejmie, a aktualnie zablokowano go w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

Wydarzenie spotkało się ze sporym zainteresowaniem ze strony przechodniów. Wyrażano nie tylko gesty poparcia lub sprzeciwu. Wiele osób podeszło by porozmawiać i dowiedzieć się czegoś więcej lub przedstawić swój punkt widzenia. Niektórzy z naszych rozmówców byli zaskoczeni, że sprawa dotyczy tej właśnie posłanki i byli zniesmaczeni jej postawą. Zgadzamy się z tym, przecież chodzi o ludzkie życie! Jak najszybsze zapewnienie prawnej ochrony dzieciom w łonach ich matek jest najpilniejszą sprawą.

Będziemy nadal bacznie obserwować poczynania polityków przetrzymujących projekt w komisji oraz informować o nich społeczeństwo. Kolejne akcje w miastach leżących w okręgu wyborczym posłanki Bożeny Borys – Szopy odbędą się już niebawem, będziemy o nich na bieżąco zawiadamiać.

[masterslider id=”36″]

Agnieszka Mańka

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.