Największa w Wielkiej Brytanii klinika zmiany płci zostanie zamknięta. W tle skandal i pozew od ponad 1000 rodzin

Ponad 1000 rodzin wystąpiło z pozwem zbiorowym przeciwko klinice Tavistock w Londynie, która specjalizuje się tzw. „terapii” zmiany płci. Wszystko to po miażdżącym raporcie, który ujawnił, że dzieci, które zostały tam skierowane, były błędnie diagnozowane i kierowane na eksperymentalne zabiegi tranzycji (zmiany płci), m.in za pomocą blokerów dojrzewania i terapii hormonalnych. Wiele z tych osób po latach twierdzi, że nigdy nie zdecydowałby się na taką terapię, gdyby miały świadomość konsekwencji podejmowanych decyzji. Tysiące byłych pacjentów nadal zmaga się ze skutkami fizycznymi i psychicznymi przeprowadzanego „leczenia”. Klinika, która była utrzymywana ze środków państwowych, zostanie zamknięta na dobre wiosną 2023 roku.

Do odkrycia procederu przyczynili się dziennikarze, którzy zaczęli zadawać pytania o niespodziewany wzrost przeprowadzanych terapii. W ciągu ostatnich 10 lat istnienia placówki liczba zabiegów wzrosła 20-krotnie (z 250 do 5000 w 2021 roku).

Dziennikarskie śledztwo wykazało, że podatni na sugestie pacjenci byli szybko kierowani na eksperymentalne „leczenie”, a sprzeciwiających się temu lekarzy uciszano. Placówka stosowała także na szeroką skalę eksperymentalne blokery dojrzewania, które mają liczne i szkodliwe skutki uboczne. Sprawa wywołała szeroki odzew społeczny. Obywatele wywarli presję na rząd, aby interweniował. Do apelów dołączyły także popularne postacie takie jak J.K. Rowling, autorka „Harry’ego Pottera”.

Mike Quinn / The Tavistock Centre, Belsize Lane, NW3 / CC BY-SA 2.0

Klinika zmiany płci zostanie zamknięta – to potwierdza oskarżenia

Decyzja National Health Service (brytyjski Narodowy Fundusz Zdrowia) o zamknięciu kliniki tylko potwierdza oskarżenia. Jest też sygnałem, że potrzebna jest poważna korekta kursu w jakim zmierza leczenie zaburzeń tożsamości. Skandal w klinice Tavistock już teraz sprawił, że rząd brytyjski jest ostrożniejszy w stosunku do ideologii transpłciowości. Dla przykładu: brytyjski prokurator generalny wyjaśnił niedawno, że szkoły nie muszą przestrzegać zaimków preferowanych przez uczniów i że toalety muszą być przeznaczone dla osób tej samej płci.

Skandal w klinice Tavistock to tylko jeden z wielu przykładów, jak ideologia LGBT i gender niszczą społeczeństwo i człowieka. Bazują przy tym nie na naukowych podstawach, a na ideologicznych założeniach. Najgorsze, że ofiarami tego eksperymentu są dzieci i młodzież. Skutki działań lekarzy-aktywistów wiele z nich odczuwać będzie przez całe życie.

Przeczytaj także: Operacja zmiany płci – ślepa uliczka

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.