MaterCare International wspiera polską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj Aborcję”

Obecne ustawodawstwo w Polsce dopuszcza aborcję w jednej z trzech okoliczności; zagrożenie dla zdrowia matki, gwałtu lub kazirodztwa oraz gdy testy prenatalne wskazują na poważną chorobę u nienarodzonego dziecka. Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” ma na celu wykluczenie z prawa trzeciej przesłanki. Life Site News informuje, że jest to projekt obywatelski podpisany przez ponad 830 000 Polaków i wspieranym przez Kościół Katolicki w Polsce. Projekt ustawy został skierowany do rozpatrzenia przez Komisję Sejmową i niezależnie przez Trybunał Konstytucyjny.

Chociaż media w większości pokazują sprzeciw wobec tej ustawy, przeważająca większość Polaków, w tym Polek, popiera ją. Polski rząd utknął w martwym punkcie zamiast podtrzymywać i podążać za demokratycznym głosem swoich obywateli. Ulega on presji ze strony agend międzynarodowych (UE) oraz zwolenników aborcji, którzy finansują akcje w obronie zabijania nienarodzonych dzieci, i którzy chcą narzucać innym swoją wolę.

MaterCare International wspiera projekt ustawy, który jest również popierany przez Polaków.


Żródło: http://www.matercare.org/news-publications/latest-news/new-newsitem-12/

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.