Kartka od psychiatry to nie powód do aborcji

powód do aborcji

W ostatnim czasie środowiska proaborcyjne namawiają kobiety w ciąży do wykorzystania złego samopoczucia jako argument do uzyskania zgody na zabicie dziecka. Dlaczego zaświadczenie od psychiatry o złym stanie psychicznym matki nie może być podstawą do dokonania aborcji? Oto kilka argumentów przeciw.

  1. Ponieważ jest to sytuacja nieweryfikowalna. Kobieta może przedstawić swój stan psychiczny lekarzowi w taki sposób, który pozwoli jej osiągnąć cel. Aborcjoniści doradzają kobietom co mówić psychiatrze, żeby wystawił zaświadczenie w określonym brzmieniu.
  2. Aborcja jest aktem autoagresji. Zabicie dziecka pogarsza stan psychiczny matki.
  3. Aborcja to zabójstwo człowieka.
  4. Labilność emocjonalna i wahania hormonalne są normalnym zjawiskiem w trakcie ciąży.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.