Jesteś po stronie życia?

Ponownie wyszliśmy na ulice Małopolski, aby uświadamiać ludzi, że #aborcjazabija. Najpierw w piątek (9.06) w Andrychowie, a następnie we wtorek (13.06) w Oświęcimiu wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina zorganizowali pikiety antyaborcyjne.

W pierwszym z miast, nie licząc kręcenia głów, było nad wyraz spokojnie, natomiast w Oświęcimiu spotkaliśmy się wręcz z wrogością. Życzono nam, aby zgwałcono nasze córki, z samochodów krzyczano, że nas podpalą. Byłem tym bardzo zdziwiony, ponieważ dwa dni wcześniej w niedzielę, właśnie w Oświęcimiu, przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny (najstarszy tego typu marsz w diecezji bielsko-żywieckiej). Na samym marszu było wiele ludzi, a podczas Mszy świętej przed marszem bp Tadeusz Rakoczy przypominał, że życie ludzkie jest darem Boga i nienaruszalnym dobrem, godnym najstaranniejszej opieki, wołał o poszanowanie życia ludzkiego od poczęcia po naturalną śmierć. Jak dodawał, w dyskusjach o aborcji katolik powinien wyraźnie opowiadać się za prawem do życia.

Po tych dwóch pikietach widać, że jeszcze trochę pracy nas czeka w uświadamianiu i informowaniu społeczeństwa o zbrodni aborcji. Mam jednak nadzieję, że zbliżająca się inicjatywa ustawodawcza przyniesie konkretne efekty, a życie nienarodzonych dzieci będzie chronione prawem od poczęcia.

Nie bądź obojętny! Dołącz do nas!

O kolejnych naszych akcjach możesz dowiedzieć się z naszego fanpage’a Fundacja Życie i Rodzina: Małopolska.

Marcin Strzałkowski

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.