Jarosław Kaczyński zlekceważył niepełnosprawne dzieci

Rok temu, podczas pierwszego sejmowego czytania projektu ustawy „Zatrzymaj Aborcję” do rąk prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego trafiło kilka spośród ponad dwustu laurek wykonanych przez niepełnosprawne dzieci. Przez dzieci, które w świetle prawa mogły zostać zabite jeszcze przed narodzeniem. Im udało się przeżyć, ich chorym kolegom i koleżankom już nie. Od tamtego dnia Jarosław Kaczyński pozostaje głuchy na wołanie o ochronę ich życia.

Rysunki zostały wykonane przez dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie i ruchowo, przez cierpiących na zespół Downa, autyzm, padaczkę, zaburzenia hiperkinetyczne, mózgowe porażenie dziecięce, zespół Dandy-Walkera i inne. Na ich pracach dominują uśmiechnięte postacie, najczęściej przy stojące przy domu, bawiące się lub pracujące, nie brakuje również choinek, św. Mikołaja i prezentów, tak charakterystycznych dla radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. 6-letni Kacper narysował swój dom i całą uśmiechniętą rodzinę, 14-letni Mateusz – św. Mikołaja i prezenty. „Marzę o własnej rodzinie” napisało na laurce jedno z dzieci, a młody chłopak z zespołem Downa: „Jestem niedoskonały i doskonale sobie z tym radzę.”

 

[masterslider id=”41″]

 

Z zakazem aborcji eugenicznej natomiast w ogóle nie radzi sobie partia rządząca. Od 10 stycznia, tj. od momentu odesłania projektu „Zatrzymaj Aborcję” do Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, a następnie do podkomisji kierowanej przez posła Grzegorza Matusiaka, w kwestii zmiany prawa aborcyjnego nie zadziało się absolutnie nic.

Dzieci nadal są zabijane – w okrutny, sadystyczny sposób. Zabijane za to, czemu nie są winne – za chorobę, niepełnosprawność, za inność. Dzieci, którym nie dano szansy, żeby mieć marzenia, przeżywać smutki i radości, cieszyć się świętami… Szkoda, że prezes Jarosław Kaczyński nie może spojrzeć im w oczy i powiedzieć wprost – ty nie zasługujesz na życie, jesteś gorszy, ciebie można zabić. Bo takie dosłowne znaczenie ma zablokowanie zakazu aborcji eugenicznej.

Magdalena Łońska

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.