Amerykańska ulotka EllaOne: środek działa wczesnoporonnie

Ulotka do tabletki dzień „po” EllaOne różni się w zależności od kraju, w który została zarejestrowana do obrotu. W polskiej wersji wspomina wyłącznie o działaniu antykoncepcyjnym, czyli o możliwości wstrzymania owulacji i zagęszczenia śluzu, aby nie dopuścić do poczęcia dziecka. O innych mechanizmach działania preparatu polska ulotka milczy.

Amerykańska ulotka EllaOne wygląda zupełnie inaczej

W amerykańskiej wersji ulotki dla dokładnie tego samego preparatu (nawet nazwa handlowa jest podobna – ella) znajduje się natomiast informacja, że środek może działać wczesnoporonnie – przez niemożliwienie zagnieżdżenia dziecka w macicy. 

Tak brzmi cały akapit: 

How does ella Work? Ella is thought to work for emergency contraception primarily by stopping or delaying the release of an egg from the ovary. It is possible that ella may also work by preventing attachment (implantation) to the uterus.

Czyli: 

Jak działa ella? Uważa się, że ella działa jako antykoncepcja awaryjna przede wszystkim poprzez wstrzymanie lub opóźnienie uwolnienia komórki jajowej z jajnika. Jest możliwe, że ella może zadziałać także poprzez uniemożliwienie zaczepienia (implantacji) do macicy.

Tajemnicza pigułka wczesnoporonna

Ciekawostką jest, że producent pigułki wczesnoporonnej, która może przyczynić się do śmierci, unika bezpośredniego określenia, co, a raczej kto, miałby się przyczepić do macicy. W informacji o produkcie nie pojawia się termin „zarodek” ani – tym bardziej! – „dziecko”. To niewątpliwie strategia, która ma chronić producenta pigułki wczesnoporonnej EllaOne przed odpowiedzialnością prawną w Stanach Zjednoczonych, gdzie sądy często przyznają odszkodowania za szkody zdrowotne. Z drugiej strony, jest to również sposób, aby klientki nie zastanawiały się nad konsekwencjami wzięcia tej tabletki: nad zabiciem potencjalnego dziecka. Skoro można ułożyć zdanie bez niepotrzebnych słów, to dlaczego nie?

Prawda jest jednak jasna: nawet sam koncern farmaceutyczny przyznaje, iż ich pigułka wczesnoporonna może prowadzić do zakończenia życia małego, bezbronnego człowieka.

Produkty takie jak pigułka wczesnoporonna powinny być natychmiast wyeliminowane z oferty aptek. Ich sprzedaż, czy to na receptę czy bez, stanowi zgodę na mordowanie dzieci na życzenie.

Laura Lipińska wystąpiła w programie TVN, gdzie skutecznie nagłośniła kontrowersje z tym związane.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.