Dobre wieści z Peru. Rząd chroni nienarodzone dzieci

13 marca bieżącego roku peruwiański Kongres przyjął zdecydowaną większością głosów ustawę chroniącą kobiety w ciąży oraz same dzieci będące w łonach matek. Państwo ma zagwarantować ochronę ciąży, matki ciężarnej, nienarodzonego dziecka i jego środowiska rodzinnego.

W Peru zwycięża życie!

Kiedy lewackie środowiska doprowadziły do tego, że „prawo do aborcji” we Francji zostało wpisane do konstytucji, w tym samym czasie Peruwiańczycy pokazali, że życie ludzkie należy chronić od samego początku. Nowa ustawa daje każdemu dziecku prawo do narodzin oraz zapewnia bezpieczeństwo jemu i matce. Uchwalone przepisy to ogromny sukces, którego należy pogratulować. A także promować, bo pewne jest, że proaborcyjne środowiska zrobią wszystko, by to wydarzenie nie odbiło się większym echem w mediach. 

Dyrektor latynoamerykańskiego biura Instytutu Badań Populacyjnych, Carlos Polo, w wywiadzie dla ACI Prensa powiedział, że ustawa stanowi „prawdziwy postęp w programie poszanowania życia poczętego dziecka”.

Kompleksowa opieka dla kobiet

Poza zakazem zabijania nienarodzonych, ustawa zapewnia kobietom w ciąży odpowiednie badania, przygotowanie do porodu, edukację zdrowotną, a także opiekę poporodową. W Dzień Dziecka Nienarodzonego 25 marca każdego roku odbywać się będzie w Peru uroczystość upamiętniająca wprowadzenie tej ważnej ustawy. 

Każdy kraj powinien wziąć przykład z Peruwiańczyków. Jest ono wspaniałym przykładem, że ludzie potrafią się zdecydowanie opowiedzieć za obroną poczętych dzieci. Kiedy jedne państwa wprowadzają barbarzyńskie prawa do swoich konstytucji, inny naród pokazuje, że nie da się omamić proaborcyjnym wichrzycielom. Nie ma zgody na dzieciobójstwo. Czy w Peru są inni ludzie? Czy tam żyją inne kobiety? Skądże. Po prostu żyją tam ludzie odważni, nie bojący się powiedzieć aborcjonistom NIE. I za to Peruwiańczykom należy się ogromny szacunek. 

Nie wolno dopuścić, by zabijanie dzieci stało się legalne. Nauka, medycyna i wszelkie zasady moralne wskazują jednoznacznie, że ludzkie życie zaczyna się już w momencie poczęcia i od początku należy chronić dziecko.

Tekst: Mikołaj Brzyski

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.