„Chcieliśmy tego wyroku” – rodzice niepełnosprawnych dzieci w 1. rocznicę orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej

Rodzice niepełnosprawnych dzieci: Chcieliśmy tego wyroku i czekaliśmy na niego. Angażowaliśmy się w inicjatywy obywatelskie w obronie życia. Nie jesteśmy ofiarami wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Naszym dzieciom należy się prawo do życia. Dzisiaj w Warszawie w 1. rocznicę realizacji postulatu inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję” odbyła się konferencja pod Trybunałem Konstytucyjnym.

Zgromadzeni rodzice mówili jak ważny dla ich rodzin jest wyrok TK ( o niezgodności przesłanki eugenicznej z Konstytucją RP). A także o tym, że proaborcyjne manifestacje są tak naprawdę atakiem na ich dzieci.

Obecni pod Trybunałem państwo Magdalena i Daniel Jaśkiewiczowie, rodzice zmarłej Anastazji opowiedzieli jak naprawdę wyglądało życie ich córki – bez manipulacji i przekłamań dokonanych przez aborcjonistów, którzy wykorzystali ich historię jako argument za zabijaniem dzieci. (Wpis na Instagramie autorstwa pani „Położnik bez lukru” opisywał historię pani Magdy w sposób nieprawdziwy.)

„Nigdy nie pozbawiłbym życia mojego dziecka, tylko dlatego, że jest chore. W tym momencie [po wyroku TK] te dzieci mają szansę się urodzić, mają szansę być przyjęte z miłością” – mówił Daniel Jaśkiewicz, ojciec zmarłej Anastazji.

Była też Marta Witecka, mama dwóch chłopców z zespołem Downa oraz zmarłej po porodzie córeczki z zespołem Edwardsa. Obecna była również Beata Domańska – mama dziecka z zespołem Downa.

Z kolei pani dr Małgorzata Kempińska, lekarz neonatolog opowiedziała czym dla środowiska medycznego jest ten wyrok. O tym, że z punktu medycznego lekarze są w stanie pomóc każdemu dziecku, niezależnie od ilości chormosomów.

Odwróciliśmy bieg historii

„W Polsce stało się coś, co nie stało się nigdzie indziej. To znaczy odwróciliśmy bieg historii. To się nie stało samo, to dzięki milionom ludzi w Polsce, którzy przez 10 lat podpisywali się pod inicjatywami antyaborcyjnymi, którzy wywierali presję na posłów. Nie zapominali o projektach, które miały być zamrożone w Sejmie i nigdy nie wyjęte. Tym wszystkim ludziom należą się podziekowania i gratulacje. To państwo doprowadziliście do tego, że mamy dzisiaj pełniejszą ochronę życia. To wy dorpowadziliście do tego, że jest wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Będzie on już zawsze punktem odniesienia w polskim prawie.” – mówiła Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy „Zatrzymaj Aborcję”.

Przeczytaj też: W rocznicę zwycięstwa życia. List do Przyjaciół

Konferencja zorganizowali przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina oraz Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”.

Zobacz video: Rodzice niepełnosprawnych dzieci o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszego wydarzenia:

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Detranzycja to zjawisko, o którym się nie wspomina, albo informacje o nim chce się zamieść

19 czerwca, 2024

Lewackie środowiska wypuściły w zeszłym roku grę polegającą – dosłownie – na zabijaniu tych, którzy

15 czerwca, 2024

Sabrina Mana-Walasek, stały doradca sejmowej Komisji Nadzwyczajnej ds. aborcji, jest uwikłana w konflikt interesów. Z

14 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.