Badania potwierdzają: aborcja zwiększa ryzyko poronień w kolejnych ciążach

Naukowcy z Charlotte Lozier Institute (CLI) przeanalizowali dane związane z ubezpieczeniami zdrowotnymi i wykazali, że kobiety, które dokonują aborcji swojego pierwszego dziecka, doświadczają w późniejszym czasie poronień aż o 53% częściej niż te, które pierwsze dziecko rodzą. To jednak nie wszystko. Jeśli matka zabije pierwsze dziecko poprzez aborcję, statystycznie zajdzie w ciążę więcej razy, ale również dokona większej liczby aborcji niż kobieta, które pierwszego potomka urodzi.

Badania porównawcze bazowały na danych zawartych we wnioskach o odszkodowanie z ubezpieczeń zdrowotnych Medicaid. Zespół pod kierownictwem dr. Jamesa Studnickiego poddał analizie wnioski 5453 kobiet z 17 lat (1999 – 2015). Okazało się, że kobiety, które zabiły swoje pierwsze dziecko poprzez aborcję, doświadczały średnio o 53% więcej poronień niż te, które urodziły. Poza tym nie tylko zachodziły w ciążę o 35% częściej, ale też miały aż czterokrotnie więcej aborcji, przy czym tylko połowa z ich porodów zakończyła się urodzeniem żywego dziecka. Dr Studnicki przytacza niezależnie recenzowane badania, które udowadniają, że kolejne ciąże kobiet, które wcześniej wielokrotnie dokonały aborcji, z większym prawdopodobieństwem zakończą się urodzeniem skrajnego wcześniaka i/lub dziecka z niską masą urodzeniową. To jednak nie wszystko – kobiety po aborcjach są bardziej narażone na problemy ze zdrowiem psychicznym, a nawet przedwczesną śmierć. Zabicie dziecka szkodzi więc nie tylko jego przyszłemu rodzeństwu, ale naraża jego matkę na szereg komplikacji, które dr Studnicki nazywa wprost „kaskadą zdarzeń niepożądanych”.

Aborcja szkodzi na wiele sposobów

Caroline Wharton z organizacji Students for Life of America podkreśliła, że badania CLI uwypuklają absurdalność promowania aborcji jako czegoś dobrego dla kobiet: „W proaborcyjnej kulturze, która mówi, że muszą zabić albo swoje dziecko albo swoją karierę, (…) wiele młodych kobiet w sytuacji nieplanowanej ciąży zostało wmanipulowane w aborcję swojego pierwszego dziecka ze strachu przed porażką. Jednakże, jak jasno wykazały badania, te kobiety powiny się bać nie porażki, ale długotrwałych skutków aborcji dla swojego organizmu”. Badania CLI to tylko kolejne potwierdzenie, że aborcja nie tylko zabija poczęte dzieci, ale także szkodzi matkom na wiele sposobów.

Tekst: Natalia Klamycka

Źródło: lozierinstitute.org, studentsforlife.org


Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.