Austriaccy duchowni zabierają głos. Zdecydowanie przeciwko przymusowi szczepień na Covid-19!

Ponad 120 austriackich duchownych i diakonów świeckich sprzeciwia się przymusowemu stosowaniu szczepionek na COVID-19. Wśród najistotniejszych powodów wskazują oni na fakt powiązania dostępnych na rynku szczepionek ze zbrodnią aborcji.

Szereg zastrzeżeń

Austria wprowadziła jedne ze najbardziej restrykcyjnych przepisów deklarując walkę z pandemią. Przymusowe szczepienia miały powstrzymać wirusa, a tymczasem doprowadziły do głębokich podziałów w społeczeństwie austriackim. Duża grupa austriackich duchownych publicznie sprzeciwiła się takiej polityce. Oświadczenie opublikowane przed Wielkanocą zawiera szereg zastrzeżeń z perspektywy duszpasterskiej, etycznej, moralnej, medycznej i prawnej. Najistotniejszym jest niewątpliwie aspekt etyczny stosowania szczepionek na COVID-19, gdyż wszystkie dostępne w Austrii preparaty są w jakimś stopniu związane z aborcją. Pisaliśmy o tym wielokrotnie – stosowanie tych szczepionek wspiera najbardziej krwawy biznes aborcyjny. Związek szczepionek na Covid-19 z aborcją potwierdzają ustalenia m.in. Instytutu Loziera.

Wątpliwa moralność i skuteczność

Sprawa jest o tyle ważna, że wielu katolików opierało swoje wybory na dokumencie Kongregacji Nauki Wiary z 2020 roku, który w dyskusyjny sposób usprawiedliwiał moralnie używanie szczepionek na COVID-19. Obecnie wiemy, że żaden z dwóch warunków, które mogą doprowadzić do dopuszczenia moralnie wątpliwych szczepionek, nie ma racji bytu. Covid-19 nie jest poważną chorobą, a szczepionki nie zabezpieczają przed przechorowaniem i zarażeniem innych! Zatem katolicy mają prawo mieć wątpliwości natury moralnej, a także sprzeciwiać się przymusowi szczepień preparatami z aborcji.

„W świetle mnóstwa dostępnych danych jest obecnie niekwestionowanym faktem, że szczepionki mRNA nie są odpowiednim środkiem do powstrzymania poważnego patogenu, jak tego domagała się [w swojej opinii na temat dopuszczalności] Kongregacja Doktryny Wiary. Nie zapobiegają infekcji ani przenoszeniu wirusa, a producenci szczepionek nigdy nawet nie twierdzili, że to zrobią. Jedyną korzyścią ze szczepień, mówi się konsumentom, jest prawdopodobieństwo złagodzenia nasilenia infekcji, co jest obecnie kwestionowane przez rosnącą liczbę medyków. Oddziały intensywnej terapii coraz częściej leczą ciężkie przypadki wśród w pełni zaszczepionych.”

Wspieranie zła

Sygnatariusze listu podkreślają też słuszność działań ruchu pro-life, który zgodnie z nauczaniem św. Jana Pawła II mówi: „każdy, kto używa tych szczepionek, korzysta z nich, przynajmniej pośrednio wspiera strukturę zła”. Ciągły rozwój takich linii komórkowych i wszystkie inne – i coraz powszechniejsze – dotychczasowe zastosowania ludzkiej tkanki płodowej udowadniają, że Jan Paweł II miał rację.

austriackich duchownych

Krytyka promocji szczepień w kościołach

Duchowni poddają w wątpliwość uczestnictwo instytucji kościelnych w programach promocji szczepień i nacisków na społeczeństwo. Zaangażowanie w takie działania prowadzi do głębokich podziałów we wspólnotach parafialnych oraz do ich degradacji. Wzywają szczególnie biskupów, „aby przy podejmowaniu decyzji dotyczących szczepień opowiadali się za wolnością sumienia ludzi i nie pozwalali się instrumentalizować jako przedłużone ramię państwa.”

Zdecydowana postawa austriackich duchownych jest przykładem troski o wiernych i o całe społeczeństwo. Przymus szczepień (i związane z nim łamanie sumień) doprowadza do tragedii o wiele bardziej niebezpiecznej niż sam koronawirus. Totalitaryzm, niezależnie od postaci – zawsze niszczy i zniewala.

Treść oświadczenia (w jęz. angielskim) dostępna jest pod tym adresem: Oświadczenie austriackich duchownych w języku angielskim

Tekst: Piotr Kowalski

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.