A powinny krzyczeć „kostnice”…

W mroźny wtorkowy poranek 21 marca nasi wolontariusze pojawili się w Skoczowie. Data nie była przypadkowa, bo tego dnia jest obchodzony Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Niestety w Polsce są zabijane nienarodzone dzieci z zespołem Downa, pozwala na to prawo, dlatego chcieliśmy po raz kolejny pokazać jak ważne jest każde życie. Jak wielki ma ono sens oraz jak straszny jest moment, gdy chce się je odebrać niewinnemu dziecku.

Był spory ruch, miejsce w którym staliśmy to główna ulica, znajdująca się naprzeciw dworca autobusowego. Wiele osób zatrzymując się w ciszy, spoglądało na baner przedstawiający ofiary aborcji. Część z nich podchodziła, by pochwalić inicjatywę, dodać otuchy i odwagi do dalszej walki w obronie najmniejszych. Starsza pani opowiedziała nam historię swojego życia, trudną historię. Jakże piękne było to świadectwo przywiązania do wartości, rodziny, miłości do dzieci, ludzi. Takich kobiet trzeba zdecydowanie więcej w obecnych czasach.

Nie obyło się bez „pukania w czoło” a także wyzwisk. Pod koniec pikiety na horyzoncie pojawiły się dwie młode kobiety. Jak się po chwili okazało, były one niestety zdecydowanym przeciwieństwem wspomnianej wcześniej starszej pani. Stanęły przed nami robiąc nam zdjęcia, strasząc policją. Wszystko to było okraszone wulgaryzmami i pokazywaniem „środkowego palca”. Odchodząc krzyczały w naszą stronę „moja macica, moja kaplica”, tylko, że macice w których rozgrywa się dramat aborcji to nie kaplice a kostnice!

Agnieszka Mańka

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Mocny początek wystąpień pro-life w Sejmie! Kaja Godek w obronie polskich dzieci: są mordowane bestialsko,

16 maja, 2024

Ostatnia rozprawa w sprawie, jaką założyła Księdzu Mirosławowi Matusznemu aborcjonistka Katarzyna Kotula. Tym razem w

14 maja, 2024

Ważna informacja dla osób, które zgłosiły się na wysłuchanie publiczne w sprawie aborcji w Sejmie!

12 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.