Zmarł dr inż. Antoni Zięba

4 maja 2018 r. zmarł dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Odszedł po ciężkiej i długiej chorobie. Miał 70 lat. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego odbędzie się we wtorek 8 maja o godzinie 16:00 w kościele Matki Bożej Zwycięskiej na Borku Fałęckim w Krakowie.

Antoni Zięba był nie tylko prezesem, ale i aktywnym działaczem PSOŻC, a także współzałożycielem Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci oraz Światowej Krucjaty Modlitwy w intencji obrony życia człowieka – World Prayer for Life. Przez wiele lat organizował pielgrzymki obrońców życia na Jasną Górę. Autor wielu artykułów i spotkań o ochronie życia dziecka poczętego. Współorganizował dwa Narodowe Marsze w Obronie Życia.

Za 40-letnie zaangażowanie w obronę życia, odebrał medal Stolicy Apostolskiej „Pro Ecclesia et Pontifice”.

Był również publicystą mediów katolickich, m.in. Radia Maryja, „Naszego Dziennika” oraz TV Trwam. Poza działalnością społeczną zajmował się również nauką – był doktorem inżynierem budownictwa lądowego oraz nauczycielem akademickim.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.