#ZatrzymajAborcję ponownie skierowany do I czytania w Sejmie

Jak wiadomo, projekt #ZatrzymajAborcję jako obywatelski przeszedł na nową kadencję Sejmu. Marszałek Sejmu nadała mu nowy numer druku – jest to druk nr 36.

Oznacza to, że do 6 miesięcy od rozpoczęcia nowej kadencji (czyli przed 12 maja 2020 roku) musi odbyć się ponowne pierwsze czytanie projektu. Posłowie raz jeszcze pochylą się nad największą w historii Polski inicjatywą w obronie życia. Potem – jeśli zagłosują za dalszym jego procedowaniem – projekt zostanie skierowany do prac w komisji. Której? Tego nie wiemy.

„Jesteśmy w każdej chwili gotowi do wznowienia prac nad ustawą. Śmierć trojga dzieci dziennie przynagla do tego, aby uchwalić ją jak najszybciej. Ze swojej strony zrobimy wszystko, aby tak się stało.” – powiedziała Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy

A jak zachowają się politycy? Pytanie dotyczy szczególnie posłów z obozu Zjednoczonej Prawicy mających dziś w parlamencie większość. Czy powiedzą życiu tak, eugenice – nie?

JAK MOŻESZ POMÓC?

???DZWOŃ, PISZ, ZACZEPIAJ POLITYKÓW NA FB I TWITTERZE – niech koniecznie GŁOSUJĄ ZA ŻYCIEM‼️‼️

WEJDŹ NA STRONĘ: http://zatrzymajaborcje.pl/ – tam znajdziesz projekt ustawy, kontakt, a także treść listu do posła.

Napisz do nas: kontakt@zycierodzina.pl

PRZYKŁADOWA TREŚĆ LISTU DO POSŁA:

Dzień dobry Pani Poseł

Zbliża się I czytanie obywatelskiego projektu ustawy #ZatrzymajAborcję. Zakłada on objęcie prawną ochroną życia dzieci podejrzanych o niepełnosprawność, zapobiega późnym aborcjom (w Polsce wykonywanym na tych dzieciach nawet w 6 miesiącu ciąży). Chciałbym, aby głosowała Pani za skierowaniem projektu do dalszych prac oraz, aby dołożyła Pani starań, by jak najszybciej został uchwalony.

Z wyrazami szacunku,

———————-

Dzień dobry Panie Pośle

Zbliża się I czytanie obywatelskiego projektu ustawy #ZatrzymajAborcję. Zakłada on objęcie prawną ochroną życia dzieci podejrzanych o niepełnosprawność, zapobiega późnym aborcjom (w Polsce wykonywanym na tych dzieciach nawet w 6 miesiącu ciąży). Chciałbym, aby głosował Pan za skierowaniem projektu do dalszych prac oraz, aby dołożył Pan starań, by jak najszybciej został uchwalony.

Z wyrazami szacunku,

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.