Wyrok sądu w „sprawie płockiej” – kolejna odsłona dyskryminacji katolików

12 stycznia 2022 sędzia sądu apelacyjnego w Płocku – Jan Swaczyna – podtrzymał wyrok uniewinniający trzy działaczki LGBT, które dopuściły się profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej. W kwietniu 2019 r. połączyły wizerunek z 6-kolorową flagą – symbolem LGBT i rozklejały go m.in. na śmietnikach.

Sprawa Elżbiety P., Anny P. i Joanny G. dotyczy wydarzeń z nocy z 26 na 27 kwietnia 2019 r. Wtedy to wokół kościoła św. Dominika w Płocku panie rozkleiły nalepki z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Postaci Maryi i Dzieciątka otoczono aureolami w sześciu barwach symbolizujących LGBT. Nalepki te pojawiły się wówczas m.in. na koszu na śmieci i na przenośnej toalecie.

Na dzisiejszej rozprawie więcej było ideologicznych tyrad oskarżonych i ich obrońcy niż rozmowy o meritum sprawy. Ustne uzasadnienie wyroku wygłoszone przez sędziego Jana Swaczynę to kolejna apologetyka poglądów homolobby. 

Schemat procesu był bardzo prosty: wulgarna profanacja – ustne oświadczenia oskarżonych, że nie chciały obrazić wierzących, następnie decyzja sądu, że nie chciały obrazić, więc przestępstwa nie ma. Nie miało to zbyt wiele wspólnego z rzetelnym procesem i opieraniu się na faktach.

Warto podkreślić, że ponownie sąd nie wziął pod uwagę konieczności uwzględnienia ekspertyz i powołania biegłych oraz przesłuchania zgłaszanych przez stronę skarżącą świadków. Sędzia nie rozpatrzył w ogóle czynu i jego okoliczności, ale zajął się jego usprawiedliwianiem.

Sędzia Jan Swaczyna, który wydał wyrok

Ten wyrok to pozwolenie na dyskryminację katolików

„Dzisiejszy wyrok to pozwolenie na szykanowanie i dyskryminację katolików przez środowiska szerzące homoideologię. Myślę, że staje się już jasne, że katolicy potrzebują nowych, lepszych przepisów, które pozwolą pociągać do odpowiedzialności sprawców znieważania ich religii i ich samych” – powiedziała Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. 

Fundacja zapowiada też złożenie wniosku o kasację do Sądu Najwyższego. 

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Szwajcarskie władze na ponad rok odebrały rodzicom 16-letnią córkę. Wszystko dlatego, że rodzice sprzeciwili się

23 lipca, 2024

Homopropaganda wdziera się do świata najmłodszych. Szwedzka dziennikarka i pisarka Lisa Bjärbo napisała książkę dla

22 lipca, 2024

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.