Wulgarnie wyzywała Kaję Godek na Facebooku. Jej pracodawca odcina się i przeprasza.

„Ty polityczna k…!”, „Masz g… zamiast mózgu!” – między innymi takimi słowami wyzywała na Facebooku Kaję Godek Anna K., agentka pracująca dla spółki „W…” w dużym polskim mieście. Po otrzymaniu pisma od prawników Fundacji Życie i Rodzina, teraz wyraża skruchę.

Annie K. nie podobało się, że matka niepełnosprawnego dziecka ośmiela się prowadzić akcje w obronie życia dzieci takich jak jej synek. Na fali feministycznego czarnego protestu wpadła na fanpage Kaja Urszula Godek i napisała ohydną, przesyconą wulgaryzmami wiadomość mającą na celu poniżyć adresatkę, zmieszać ją z błotem i nastraszyć.

Ponieważ Anna K. pisała z konta, gdzie bez zahamowań ujawniała swoją służbową afiliację, jej wiadomości brzmiały jak przekazane w imieniu, a co najmniej za wiedzą, spółki „W…”.

Fundacja Życie i Rodzina wysłała zatem pismo z zapytaniem, czy firma wie o tym, co pisze jej współpracownica i czy wulgarne wyzwiska pod adresem osób broniących wartości w życiu publicznym to standard w spółce. W tekście znalazła się także informacja o planach rozpoczęcia kampanii informacyjnej na terenie miasta, gdzie operuje spółka „W…”, oraz o planowanym wezwaniu do bojkotu konsumenckiego wobec spółki.

Dziś nadeszło pismo z kancelarii prawnej, którą wynajął zarząd „W…”.

„Otrzymaliśmy wyrazy ubolewania, przeprosiny i zapewnienia o tym, że firma jednoznacznie odcina się od zachowania Anny K., a z nią samą przeprowadzono rozmowę dyscyplinującą, w czasie której wyraziła skruchę.” – powiedział Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji.

W chwili obecnej Fundacja analizuje sytuację od strony prawnej i nie wyklucza wobec Anny K. pozwu cywilnego.

„Dzięki takim działaniom podnosimy standardy debaty publicznej i nie pozwalamy, aby wobec obrońców życia stosowano przemoc werbalną, wyzwiska i próbowano ich zastraszać!” – powiedział Krzysztof Kasprzak.

Ta akcja była możliwa dzięki wsparciu Darczyńców Fundacji Życie i Rodzina. Zespół prawny fundacji pracuje nad kolejnymi pismami do firm, których pracownicy nękają p. Godek i innych prolajferów. Powstają także pisma przedprocesowe do osób, które w internecie wprost wzywają do robienia Kai krzywdy. Jeszcze w maju złożonych zostanie także co najmniej 30 spraw w prokuraturze. Wszystko po to, aby krzywda wyrządzana w sieci nie miała następstw w świecie rzeczywistym.

Dziękujemy za wsparcie:

Fundacja Życie i Rodzina
Ogrodowa 28/30/104
00-896 Warszawa
nr konta: 97 1140 2004 0000 3802 7855 1864
lub tytułem „na obsługę prawną” na konto podane w linku: www.zycierodzina.pl/wspieraj/

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.