Ustawa „Stop LGBT”. Pierwsze czytanie w Sejmie 28-29 października

W dniach 28-29 października 2021r. odbędzie się w Sejmie pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy „Stop LGBT”. 

W porządku obrad Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej na 28-29 października zaplanowano pierwsze czytanie projektu „Stop LGBT”. Ustawa otrzymała numer druku sejmowego 1607. Zakłada ona zmiany w regulacjach dotyczących zgromadzeń publicznych. Uzasadnienie projektu przedłoży Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina. Biuro Analiz Sejmowych potwierdziło, że realizacja ustawy leży wyłącznie w rękach polskiego rządu, bo proponowane zmiany nie są objęte wiążącymi dla Polski regulacjami Unii Europejskiej.

Ustawa „Stop LGBT”. Pierwsze czytanie w Sejmie 28-29 października
Krzysztof Kasprzak na konferencji prasowej w dniu złożenia do Sejmu podpisów pod „Stop LGBT”

Postulaty środowisk LGBT sprzeczne z Konstytucją RP

W przestrzeni publicznej widoczne są wyraźnie zorganizowane działania środowisk zrzeszające aktywistów homoseksualnych (tzw. grupy LGBT). Kontestują one schemat rodziny jako związku kobiety i mężczyzny, domagają się zrównania praw związków osób tej samej płci z małżeństwem. Dążą również do zmian legislacyjnych w kwestii przysposabiania dzieci przez pary jednopłciowe. Postulaty te są niezgodne z art. 18 Konstytucji RP, a ich realizacja stoi w całkowitej sprzeczności z normami etycznymi przyjętymi powszechnie w Polsce i wyznawanymi przez większość obywateli.

„Parady równości” narzędziem wywierania nacisku na społeczeństwo

Ruchy LGBT posługują się regularnymi manifestacjami organizowanymi w przestrzeni publicznej, by wywrzeć presję na społeczeństwie oraz ustawodawcy. Chcą, by dokonano zmian prawnych realizujących ich żądania. Na tzw. paradach równości postuluje się wprowadzenie małżeństw jednopłciowych, możliwość adopcji dzieci przez homoseksualistów, legalizację aborcji, ułatwienia w procesie tzw. zmiany płci. Dochodzi również do wyszydzania symboli i wartości chrześcijańskich, oraz instrumentalnego wykorzystywania polskich symboli narodowych. Uczestnicy zgromadzeń częstokroć zachowują się w ich trakcie w sposób naruszający moralność publiczną.

Ustawa „Stop LGBT”. Pierwsze czytanie w Sejmie 28-29 października
Uczestnicy parady LGBT w Krakowie

Ustawa „Stop LGBT” to głos obywateli

Projekt „Stop LGBT” jest odpowiedzią na zatrważające wyniki obywatelskiego monitoringu tzw. parad równości, przeprowadzonego przez Fundację Życie i Rodzina. Jest sposobem na przeciwstawienie się działaniom lobby LGBT, powstrzymanie ekspansji homopropagandy w przestrzeni publicznej oraz wzmocnienie ochrony dzieci i rodziny. 140 tysięcy osób w całej Polsce wyraziło swoje poparcie dla inicjatywy. „Stop LGBT” to wielki obywatelski głos: STOP homopropagnadzie, STOP profanacjom, STOP homomałżeństwom i homoadopcjom.

Ustawa „Stop LGBT”. Pierwsze czytanie w Sejmie 28-29 października

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Straż Marszałkowska zastosowała niedopuszczalną cenzurę, przeszukując działaczki Fundacji Życie i Rodzina, które wchodziły na galerię

7 listopada, 2024

WHO wraz z Federalnym Biurem Edukacji Zdrowotnej w Niemczech (BZgA) już w 2010 roku przygotowały

5 listopada, 2024

W warszawskim klubie nocnym dla LGBT odbył się Aborcyjny Halloween. W ten sposób świętowano otwarcie

4 listopada, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.