„Tak, aborcja jest odrażająca”

W niedzielę 11 grudnia wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina po raz kolejny stanęli przed Bramą Główną Uniwersytetu Warszawskiego. Prezentowany plakat, mimo deszczowej pogody, wzbudził duże zainteresowanie przechodniów.

Jedna kobieta zwróciła uwagę, że przechodzą tędy dzieci, a zdjęcie jest odrażające i zbyt drastyczne. W odpowiedzi usłyszała od nas, że taka właśnie jest aborcja – odrażająca i drastyczna. To co przedstawiamy na zdjęciu, to prawda o tym co spotyka w Polsce troje dzieci każdego dnia. Usłyszeliśmy również, że jest to tylko zarodek, taki sam, jak np. kurczaka. Kiedy usłyszała, że dla nauki nie ma wątpliwości, że życie ludzkie zaczyna się od połączenia komórki jajowej z plemnikiem, szybko zmieniła temat. Dalsza dyskusja poruszała kwestię tego, czy mamy prawo do mówienia o tym głośno, skoro każdy ma wolny wybór. Pani uznała, że żaden z nas z pewnością nie stanął nigdy przed takim wyborem. Być może nasza pikieta przypomniała jej o „wyborze”, którego kiedyś sama dokonała?
Mimo deszczu przechodnie przystawali także, żeby wyrazić swoją wdzięczność za tę pikietę. Jeden pan powiedział, że robimy dobrą robotę, inna pani okazała zainteresowanie Fundacją oraz zapewniła o modlitwie za nas.
Cieszymy się, że pośród niezrozumienia i niechęci wobec naszych działań, coraz więcej osób dostrzega prawdę o okrucieństwie aborcji i rozumie, że jedynie jej pokazywanie może zmienić nastawienie społeczeństwa. Aborcja nie jest powodem do dumy, ale powodem do wstydu – jest zwyczajnym zabójstwem.
Już wkrótce kolejne akcje, więcej informacji na naszej stronie – www.facebook.com/warszawa.zycie.rodzina/
Agnieszka Mendrzycka

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.