Stop finansowaniu zabijania dzieci podczas procedury in vitro na Warmii i Mazurach! Petycja trafiła do władz województwa

16 listopada 2021 do władz województwa Warmińsko-Mazurskiego trafiły podpisy zebrane pod petycją „STOP IN VITRO na Warmii i Mazurach”. Pod petycją o wstrzymanie finansowania klinik sztucznego rozrodu z pieniędzy podatników podpisało się 4000 mieszkańców województwa.

Zebranie takiej liczby podpisów w tym trudnym czasie ogłoszonej przez rząd pandemii jest niewątpliwie sukcesem. Tym bardziej, że jest to inicjatywa społeczna, realizowana siłami wolontariuszy i ludzi dobrej woli.

Urzędnicy w budżecie wojewódzkim przeznaczyli 210 tysięcy złotych z publicznych pieniędzy na metodę, która nie tylko nie leczy niepłodności, ale jest najczęściej nieskuteczna, a także obarczona dużym ryzykiem obciążenia dziecka chorobami genetycznymi. Nierozerwalnie łączy się z wielokrotną aborcją: wczesną – podczas procesu implantacji zarodków – i późną – po wykryciu wad u poczętego dziecka.

„Wobec takiej postawy urzędników, jako mieszkańcy województwa musieliśmy podjąć odpowiednie kroki. Razem możemy powstrzymać sztuczny rozród, który nieodwołalnie łączy się z zabijaniem nienarodzonych dzieci!” – powiedział Michał Basaj, pełnomocnik inicjatywy.

Głównym beneficjentem podobnych programów wbrew pozorom nie są małżeństwa, ale kliniki, gdzie dokonuje się produkcji i późniejszej sprzedaży dzieci. Bo niezależnie od tego, czy urodzi się dziecko, czy też nie – przychodnie zawsze zarabiają na procedurze.

Inicjatorzy petycji do władz samorządowych proponują konkretne rozwiązania, które naprawdę leczą niepłodność oraz są bardziej godziwe ze strony moralnej i ekonomicznej. Akcję „STOP in vitro na Warmii i Mazurach” wsparło kilkanaście organizacji społecznych.

Wszelkie informacje o inicjatywie można znaleźć na stronie STOPINVITRO.PL

Złożenie podpisów pod petycją „Stop in vitro na Warmii i Mazurach” [GALERIA]

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Szwajcarskie władze na ponad rok odebrały rodzicom 16-letnią córkę. Wszystko dlatego, że rodzice sprzeciwili się

23 lipca, 2024

Homopropaganda wdziera się do świata najmłodszych. Szwedzka dziennikarka i pisarka Lisa Bjärbo napisała książkę dla

22 lipca, 2024

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.