Prześladują wolontariusza za modlitwę pod Trybunałem Konstytucyjnym

Policja nęka Kamila, wolontariusza Fundacji Życie i Rodzina odpowiedzialnego za zorganizowanie publicznej modlitwy pod Trybunałem Konstytucyjnym 19 października 2020. Mimo tego, że dopełnił wszystkich formalności i przestrzegał prawa, funkcjonariusze wydzwaniają do niego i wzywają na przesłuchania stawiając zarzut przekroczenia liczby osób w czasie odmawiania różańca!

Jak pamiętacie, od początku września Fundacja organizowała publiczną modlitwę pod Trybunałem Konstytucyjnym o uratowanie dzieci zagrożonych aborcją. Oczekując na rozprawę w sprawie eugeniki robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby zakończyło się w Polsce zabijanie nienarodzonych. Z każdym tygodniem było coraz trudniej, ponieważ rząd wprowadzał kolejne restrykcje dotyczące zgromadzeń publicznych.

Szczególnym dniem był 19 października 2020 – tylko 3 dni przed rozprawą dotyczącą aborcji. Policja zjawiła się wówczas wokół modlących się ludzi, z uporem ich legitymowała i próbowała zmusić do odejścia spod bramy Trybunału. W tym dniu limit osób biorących udział w pikiecie wynosił 10 i tyle faktycznie uczestniczyło w zgromadzeniu. Kolejne kilkanaście znajdowało się w pewnej odległości i także modliło się za nienarodzone dzieci.

Hipokryzja władzy

Dlaczego policja ściga niewinną osobę, a pozwalała na wielotysięczne proaborcyjne strajki po 22 października? Lewicowi działacze za nic mieli rządowe rozporządzenia i śmiali się w twarz, gdy ktokolwiek wspominał, że tak liczne zgromadzenia są nielegalne. Otwarcie wzywali do łamania prawa i sami je łamali. Ubliżali funkcjonariuszom, stosowali przemoc, ordynarnie wyzywali każdego, z kim się nie zgadzali! Tymczasem nie widać było zdecydowanych działań funkcjonariuszy.

Idąc tym tropem, skoro to nie liczba osób była problemem, to może bym nim fakt, że się modlili? Bo przecież modlący się nie łamali prawa.

To niestety nie jedyny przykład na fatalne ideologiczne zaangażowanie organów państwa, ostatnie miesiące dostarczają nam coraz więcej dowodów na to, że głoszone przez rządzących hasła obrony rodziny i życia nienarodzonych są jedynie pustymi frazesami…

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.