Projekt zwycięstwa

Akcje uliczne to ważny aspekt naszej działalności. Czymże by jednak były, gdybyśmy nie poszerzali naszego grona o nowe osoby chętne do działania na rzecz dzieci nienarodzonych i zdrowych rodzin?

Mowa o kursach dla obrońców życia i rodziny, które odbywają się na terenie całego kraju i cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w Bielsku-Białej, gdzie na szkolenie przybyło 18 osób. Każda z nich chciała poznać metody działania w walce z aborcją i homolobby, skuteczną argumentację oraz ludzi, którzy już działają w terenie.

Kurs był bogaty w informacje. Ćwiczenia, podczas których kursanci przygotowywali krok po kroku akcje, dyskutowali oraz poznawali argumenty, które pomogą im w rozmowach z ludźmi na ulicy – dodały pewności siebie i przekonały, że każdy z nas może bronić prawdy, a prezentowane metody działania są skuteczne, potrzebne i… ciekawe!

Łukasz Duda, koordynator komórki bielsko-żywieckiej
Łukasz Duda, koordynator komórki bielsko-żywieckiej

– Bardzo się cieszę, że mogłem was dziś poznać. Coraz większa liczba osób włącza się w nasze działanie na terenie Podbeskidzia i Śląska Cieszyńskiego. Wspieramy się, wspólnie pikietujemy, ale też znajdujemy czas na integrację i spotkania, podczas których rozmawiamy i poznajemy się coraz bardziej. Mam nadzieję, że w takim gronie spotkamy się na ulicy – mówił podczas kursu Łukasz Duda, koordynator komórki bielsko-żywieckiej. Łukasz skupia wokół siebie ludzi, z którymi aktywnie działa objeżdżając okoliczne miejscowości i uświadamiając tamtejszych mieszkańców o dramacie, jakim jest aborcja.

– Powiem jedno: wy jesteście potencjałem organizacji. Do walki potrzeba takich ludzi jak wy. Choć przeciw sobie mamy lobby mające wpływy w mediach i wielkie pieniądze, to razem możemy wygrać. Nasze działania to konkretny projekt zwycięstwa – mówił Mariusz Piotrowski, koordynator regionalny oraz główny trener prowadzący kurs.

Po kursie wszyscy wyrazili chęć aktywnego włączenia się w akcje organizowane przez Fundację Życie i Rodzina. Już niebawem na południu Polski kolejne pikiety, które będą dla kursantów z Bielska-Białej początkiem walki o życie nienarodzonych dzieci oraz świetną okazją do przeniesienia na grunt praktyczny tego, czego dowiedzieli się na szkoleniu.

Zapisy na kolejne szkolenia tu: https://zycierodzina.pl/kursy/

Agnieszka Jarczyk

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.