22 października 2022 mijają 2 lata od wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej. Od momentu publikacji orzeczenia w Dzienniku Ustaw RP (27.01. 2021 r.) nie wolno w Polsce zabijać dzieci podejrzanych o niepełnosprawność.
- Badanie opinii publicznej dla Dziennika Gazety Prawnej pokazuje, że po chwilowym wzroście, następuje spadek poparcia dla aborcji. Jest to naturalny proces społeczny, gdy zmiana rodzi opór, a następnie prawo zaczyna pracować ze świadomością ludzi i przyznają oni, że zabijanie nienarodzonych jest złem.
- Aborcja na dziecku zdrowym jest tak samo zła jak na chorym. Ochrona życia dzieci z niepełnosprawnościami jest wartością nie mniejszą niż ochrona życia zdrowych dzieci.
- Dane aborterów o rzekomych tysiącach aborcji poza polskim systemem służby zdrowia są wyssane z palca. Wskazują jednak na konkretne luki prawne, które mogą być wykorzystywane w pojedynczych przypadkach, by zabić dzieci. Należy uszczelnić prawo.
- Trwa zbiórka podpisów przeciw aborcji w ramach obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „Aborcja to zabójstwo”. Ze strony aborcjatozabojstwo.pl należy pobrać kartę, zebrać podpisy i wysłać do 5 grudnia na Ogrodową w Warszawie (adres widoczny na karcie). Projekt ustawy przewiduje m.in. likwidację aborcyjnych infolinii oraz inne przepisy pomagające realnie chronić dzieci i ścigać aborterów.