Poseł Matusiak nie chce zatrzymać aborcji. Pikieta w Jastrzębiu Zdroju

Wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina po raz kolejny udali się do miasta, w którym swoje biuro poselskie ma poseł Grzegorz Matusiak, przewodniczący powołanej 2 lipca br. podkomisji, która ma się zająć procedowaniem projektu „Zatrzymaj Aborcję”. Mimo że od tego momentu minęło już 4 miesiące, podkomisja nie zrobiła nic, aby zahamować proceder aborcyjny – każdego dnia ginie trójka nienarodzonych dzieci, których jedyną „winą” jest to, że są podejrzane o chorobę lub niepełnosprawność lub u których zdiagnozowano wadę genetyczną. Politycy zdają się nie zauważać tej okrutnej rzezi i posuwają się coraz dalej w swojej ignorancji.

Dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych proliferzy rozstawili w centrum Jastrzębia Zdroju plakat mówiący o opieszałości i braku jakiegokolwiek działania ze strony posła Matusiaka. Mieli także ze sobą megafon, prze który mówili o wielkim poparciu dla projektu „Zatrzymaj Aborcję” ze strony polskiego społeczeństwa, a zarazem o ignorowaniu tego faktu przez obecnie rządzących. W trakcie akcji rozdawali ulotki z informacjami na temat blokowania możliwości prawnego zabezpieczenia bezbronnych dzieci przed śmiercią aborcyjną, które szybko się rozeszły.

Przechodzący ludzie z zaciekawieniem patrzyli na plakat, niektórzy przystawali jakby nie dowierzając, że poseł Matusiak może okazywać taką pogardę dla losu niewinnych, nienarodzonych ludzi. – Na pewno do niego pójdę i sobie z nim porozmawiam. Jestem w szoku, jak można się tak zachowywać – mówił jeden z mężczyzn. Kiwania potakująco głowami, słowa wsparcia i podziękowania za akcję były tym, co jeszcze bardziej mobilizowało wolontariuszy w walce o pokazywanie prawdy. Były także osoby, które nie wykazywały zainteresowania podjętym przez proliferów tematem, obojętnie przechodziły obok zgromadzenia, siląc się tylko na ironiczne uśmieszki.

Niezależnie od reakcji przechodniów i mediów, obrońcy życia nie ustaną w walce o życie nienarodzonych dzieci. Będą w dalszym ciągu apelować do polityków, a zwłaszcza do posła Grzegorza Matusiaka o to, aby zajęli się w końcu sprawą nie cierpiącą zwłoki – ratowaniem ludzkiego życia od poczęcia.

Agnieszka Jarczyk

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.