Poseł Gadowski a aborcja

8 listopada odbyła się kolejna odsłona rozprawy obrońców życia w jastrzębskim sądzie rejonowym. Pro-liferów oskarżono o zniesławienie posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Gadowskiego. Do zniesławienia miało rzekomo dojść podczas pikiet antyaborcyjnych w okresie ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Obrony oskarżonych podjęli się prawnicy Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

W październiku 2015 r. działacze pro-life, Anita Grygierek, Daniel Grygierek i Marek Grygierek, zorganizowali w Jastrzębiu-Zdroju wiele pikiet w obronie życia dzieci nienarodzonych. Podczas tych zgromadzeń korzystali z przysługujących im konstytucyjnych praw. Informowali, że poseł Krzysztof Gadowski w 2013 r. głosował za odrzuceniem w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy eliminującej możliwość dokonania aborcji z uwagi na wady rozwojowe dziecka. Wskazali przy tym, że poseł Platformy Obywatelskiej Krzysztof Gadowski tym samym „popiera prawo aborcyjne”. Polityk ostatecznie oskarżył rodzinę ze Śląska o zniesławienie.

Pan poseł Gadowski z Jastrzębia-Zdroju stara się stworzyć najwidoczniej nowy system polityczny, w którym nie będzie można pokazać społeczeństwu tego, jak politycy głosują w sejmie. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że poseł Krzysztof Gadowski do kampanii wyborczej kreował się jako osoba mocno związana z Kościołem. Wizerunkowi temu przeczyło jednak glosowanie Gadowskiego, o czym dzięki wysiłkowi oskarżanych wolontariuszy dowiadywali się mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju.

Kolejna rozprawa odbędzie się 27 stycznia 2017 roku.

Zespół redakcyjny Fundacji Życie i Rodzina

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.