Ofiar gwałtu nie należy zabijać

Wolontariusze naszej Fundacji wiedzą najlepiej jak wielkim cierpieniem jest tragedia dokonanej aborcji. Badania Elliot Institute wskazują, że 64% wszystkich decyzji o aborcji wynika z wpływu otoczenia kobiety, a nie jej samej.

Agresja ze strony osób, które wyznają zbrodniczą ideologię swawoli, przestaje dziwić podczas naszych zgromadzeń. Do przekleństw, życzeń gwałtu, a także celowego zastraszania policją i sądami dochodzi kolejna forma nienawiści. Tym razem kilka osób podeszło i pluło na plakat, który ukazuje zabite dziecko podczas aborcji. Czasami mam wrażenie, że ci ludzie rozkoszują się w pogardzie dla nas i dla ofiar współczesnego aborcyjnego holokaustu. Niemniej mam nadzieję, że przyjdzie i dla nich czas na opamiętanie. Tymczasem wiemy, że nasze poświęcenie nie idzie na marne i podczas tej pikiety znowu udało nam się porozmawiać z kilkoma osobami i przekazać prawdę dotyczącą zabijania dzieci. Przypadek jednej z pań warto przybliżyć i zapamiętać.

Starsza kobieta podeszła do nas z pytaniem – jak wyjaśnić kobiecie po gwałcie, że nie należy zabijać dziecka? Wspólnie z koleżanką zaczęliśmy wyjaśniać, że nie ma żadnego powodu do zabicia dziecka, które nie popełniło żadnej niesprawiedliwości, a kierowanie w jego stronę nienawiści jest wyłącznie karaniem za winę ojca. To właśnie on powinien ponieść konsekwencje swojego haniebnego czynu. Zaczęliśmy też mówić o trosce i opiece, która należy się zgwałconej. Koleżanka wspomniała o pomocy psychologicznej, duchowej i finansowej, która należna jest kobiecie po tak traumatycznym przeżyciu, zaś ja powiedziałem jak ważną rolę odgrywają w tym czasie najbliżsi. Wspominałem, że również i oni potrzebują pomocy psychologa, aby nie kierowali swej nienawiści za zło wyrządzone przez gwałciciela w stronę członka swojej rodziny. Nie można kogoś dyskryminować ze względu na pochodzenie! Rodzina musi skoncentrować się na kobiecie, wesprzeć ją i zapewniać, że ją otacza opieką w tej dramatycznej sytuacji. W czasie, kiedy zaczęliśmy mówić o rodzinie i jej wsparciu, oczy kobiety zaczęły być wilgotne od łez, ta zaś z trudem powstrzymywała płacz. Po rozmowie usłyszeliśmy z koleżanką bardzo życzliwie wypowiedziane łamiącym się głosem zdanie – bardzo Wam dziękuję!

Mariusz Piotrowski

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.