Mieszkańcy Lublina nie chcą finansować biznesu in vitro. Co na to radni?

Na wniosek organizacji feministycznych, władze Lublina zapowiedziały dofinansowywanie klinik in vitro. Kilka miesięcy temu Fundacja Życie i Rodzina zapytała mieszkańców Lublina czy się na to zgadzają. Zebrała ponad 3000 podpisów. To 6 razy więcej niż zwolennicy sztucznego rozrodu. We środę 6 maja 2020 Komisja Skarg, Wniosków i Petycji zaopiniuje petycję lublinian. Czy posłucha głosu obywateli? Wydanie opinii jest pierwszym krokiem do pozytywnego lub negatywnego rozpatrzenia petycji, a ostateczne głosowanie w tej sprawie odbędzie się w Radzie Miasta 21 maja br.

Urzędnicy chcą przeznaczyć publiczne pieniądze na procedurę, która nie leczy niepłodności. Ponadto jest najczęściej nieskuteczna, a także obarczona dużym ryzykiem powstania u dziecka chorób genetycznych. Nosi znamiona handlu ludźmi oraz doprowadza do wielokrotnych aborcji lub mrożenia na lata poczętych na szkle dzieci.

Dlatego Fundacja Życie i Rodzina postanowiła zareagować i stanąć w obronie mieszkańców Lublina. W odpowiedzi na inicjatywę feministek wystosowała petycję o odstąpienie planów wspierania finansowo klinik in vitro. Odpowiedź obywateli była jednoznaczna – przeciwników sztucznemu rozrodowi jest ponad 6-razy więcej osób niż za nim.

„Żądamy pozytywnego zaopiniowania, a potem pozytywnego głosowania nad petycją. Jednocześnie cieszymy się, że tak wiele osób mówi: STOP in vitro w Lublinie! To pokazuje, że świadomość społeczna o tym, jak niegodziwa i nieskuteczna jest ta metoda, jest coraz większa. I że na takich programach tak naprawdę nie zyskują małżeństwa, które pragną dzieci, ale firmy zarabiające na in vitro.” – mówi Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Głównym beneficjentem podobnych programów są kliniki, gdzie dokonuje się produkcji i późniejszej sprzedaży dzieci. Bo niezależnie od tego, czy urodzi się dziecko, czy też nie – przychodnie zawsze zarabiają na procedurze.

Inicjatorzy akcji sugerują inne rozwiązania, które naprawdę leczą niepłodność oraz są akceptowalne od strony moralnej. Są także znacznie mniej kosztowne i bardziej skuteczne.

Posiedzenie Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Lublin, która ma zaopiniować petycję, odbędzie się 6 maja 2020 o godz. 17.30. Co zrobią radni? W razie jej negatywnego zaopiniowania lub odrzucenia w późniejszym głosowaniu Fundacja poinformuje wszystkich jej sygnatariuszy, kto z radnych zignorował głos obywateli.

DOŁĄCZ DO NAS!

Nie bądź obojętny! Wspieraj obrońców życia w Polsce – nie pozwólmy, aby zabijanie najsłabszych było nadal obowiązującym prawem. Dzięki Twoim datkom możemy skuteczniej pokazywać prawdę o aborcji i bronić życia oraz rodziny. 

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Aborcja z przyczyn psychiatrycznych miała uleczyć pacjentkę, jednak tak się nie stało. Zabicie dziecka pozostawia

8 lipca, 2024

Amerykańska organizacja non profit Voice of Voiceless (Głos niemających głosu) oferuje wsparcie dla byłych homoseksualistów

4 lipca, 2024

Już we wrześniu tego roku w Warszawie otworzy się Queer Muzeum, czyli miejsce upamiętniające historię

3 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.