Mateusz Morawiecki zwleka, aborterzy zabijają dzieci. Pikieta pod KPRM

Ponieważ rząd łamie prawo blokując publikację wyroku Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji eugenicznej, Fundacja Życie i Rodzina w sobotę 28 listopada 2020 zorganizowała pikietę informującą opinię publiczną o zaistniałej sytuacji.

Pod budynkiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pojawiły się bannery pokazujące prawdę o tym, że brak działania ze strony premiera Mateusza Morawieckiego i rządu to śmierć kolejnych niewinnych dzieci!

22 października 2020 r. Trybunał Konstytucyjny jednoznacznie stwierdził, że przesłanka eugeniczna do dokonania aborcji jest w całości sprzeczna z Konstytucją. Wyrok zapadł po blisko trzech latach od złożenia pierwszego wniosku poselskiego w tej sprawie oraz po blisko trzech latach od wprowadzenia do Sejmu największej w historii Polski inicjatywy pro-life – projektu #ZatrzymajAborcję, którego postulat był zbieżny z wnioskiem do Trybunału.

Aby wyrok wszedł w życie, musi zostać opublikowany. Publikację planowano najpóźniej na 2 listopada 2020 r., jednak tak się nie stało. Żaden rząd nie może stawiać się w roli recenzenta wyroków TK i wstrzymywać zamieszczenia ich w Dzienniku Ustaw, nie istnieje też przepis, który pozwalałby publikację uzależniać od kwestii politycznych. Nie da się też tłumaczyć zwłoki oczekiwaniem na uzasadnienie wyroku, gdyż w Dzienniku Ustaw publikowane są wyłącznie sentencje wyroków.

Pod adresem https://www.twojepetycje.pl/petycje/dosc-lamania-prawa-opublikowac-wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-ws-aborcji/ można też podpisać petycję o zaprzestanie łamania prawa i natychmiastowe zamieszczenie wyroku TK w Dzienniku Ustaw. Petycję sygnowało już przeszło 5,5 tysiąca osób.

Pikieta pod siedzibą Mateusza Morawieckiego – galeria:

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Mocny początek wystąpień pro-life w Sejmie! Kaja Godek w obronie polskich dzieci: są mordowane bestialsko,

16 maja, 2024

Ostatnia rozprawa w sprawie, jaką założyła Księdzu Mirosławowi Matusznemu aborcjonistka Katarzyna Kotula. Tym razem w

14 maja, 2024

Ważna informacja dla osób, które zgłosiły się na wysłuchanie publiczne w sprawie aborcji w Sejmie!

12 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.