„Mamy szczęście”

Mimo zimna, 23 grudnia na tzw. Patelni przy stacji Metro Centrum w Warszawie wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina uświadamiali przechodniów o prawdzie o aborcji. Ten dzień nie był wybrany przypadkowo.

Co roku odliczamy godziny do Wigilii Świąt Bożego Narodzenia. Ludzie w natłoku obowiązków pędzą, by zdążyć na pociąg, autobus, aby zdążyć na te piękne Święta. Jeszcze kupno ostatnich prezentów, czy przygotowanie potraw Wigilijnych – przecież wszystko musi być idealne i piękne. Nikt nie zastanawia się nad tym, jak ogromnym darem jest jego życie. Wolontariusze Fundacji postanowili właśnie w tym czasie pokazać i wypowiedzieć, jak wielu dzieciom nie dane było się narodzić. Jednych ta prawda szokowała, inni nie chcieli jej dopuścić do swojej świadomości i wyrażali oburzenie. Jedno jest pewne – poruszała ludzkie sumienia.

Tysiące dzieci nie przeżyje swej pierwszej gwiazdki, nie dostanie prezentu, nie złoży życzeń, bo ktoś zadecydował inaczej. Ktoś odebrał mu prawo do narodzin i czerpania radości m.in. ze świąt. Nam dane było przyjść na ten świat. To już kolejne obchodzone Święta. Mamy szczęście i mamy za co dziękować. Dziękujmy i módlmy się za każde dzieciątko, które nie wydało swego pierwszego krzyku. Może podczas składania świątecznych życzeń zamiast pieniędzy życzmy sobie „aby dane było w Polsce narodzić się każdemu dziecku, tak jak Tobie i mi”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z pikiety:

Pikieta w Warszawie

Patrycja Zdziech

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.