KUL dyscyplinuje ks. Wierzbckiego

Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II poinformowało, że treść wypowiedzi medialnych ks. dr. hab. Alfreda Wierzbickiego, etyka z Wydziału Filozofii KUL oceni rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich.

Taka decyzja jest zgodna ze Statutem KUL, w myśl którego: „na wydziałach kościelnych Uniwersytetu mogą być zatrudnione jako nauczyciele akademiccy te osoby, które należą do Kościoła katolickiego i odznaczają się nieskazitelnością życia, czystością doktryny i pilnością w pełnieniu obowiązków. Nauczyciele akademiccy, którzy nauczają spraw dotyczących wiary lub moralności, zobowiązani są do wykonywania swoich zadań w pełnej wspólnocie z Nauczycielskim Urzędem Kościoła” (§47.5).

Wystąpienia ks. Wierzbickiego zdecydowanie zaprzeczają nauczaniu Kościoła. Jest tym bardziej oburzające, że mamy do czynienia z kapłanem, pracownikiem katolickiej uczelni i etykiem. Władze KUL przyznają, że wypowiedzi Księdza Profesora działają na szkodę misji katolickiej uczelni.

W ciągu dwóch tygodni pod petycją Fundacji Życie i Rodzina o usunięcie z uczelni ks. Wierzbickiego, podpisało się ponad 6 tys. osób!

Głos tak wielu sygnatariuszy został usłyszany, a uniwersytet podjął konkretne działania na ścieżce dyscyplinarnej. Należy oczekiwać, że także rektor KUL podejmie słuszną decyzję o zwolnieniu z katolickiej uczelni profesora. Jego poglądy nie tylko nie licują z misją „Deo et Patriae”, ale wywołują publiczne zgorszenie i słuszne oburzenie wśród katolików.

Podpisz petycję

Żądamy usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego!

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.