Komfort polityków za cenę życia dzieci. Dłużej tak być nie może – pikieta w Krakowie

Wtorek, 26 listopada 2019 roku, chłodny wieczór na placu Wszystkich Świętych, blisko Rynku Głównego. O godz. 18.00 rozkładamy banery przedstawiające zabite dzieci, ofiary aborcji. Nastawiamy megafon z nagraniami skłaniającymi do refleksji nad losem niewinnych dzieci, którym nie pozwolono się narodzić.

Tradycyjnie już, tak jak w czasie kilku poprzednich pikiet przeciw aborcji, jesteśmy legitymowani przez policję. Nasze banery są też starannie fotografowane.

Stoimy ze zdjęciami zabitych dzieci, by pokazać prawdę o aborcji ─ haniebnym procederze stosowanym w polskich szpitalach. Procederze akceptowanym przez obecne władze Polski, tzw. „obóz dobrej zmiany”. Na razie zmiana ta nie jest dobra dla nienarodzonych. Bo dzień w dzień w polskich szpitalach ginie trójka malutkich osób, najczęściej ze względu na podejrzenie niepełnosprawności. Większość parlamentarna i decydenci starają się tego nie dostrzegać, media głównego nurtu milczą. A przecież to jawna dyskryminacja ze względu na niepełnosprawność. Co jeszcze gorsze ─ to po prostu zabijanie bezbronnych dzieci.

Obecna władza w Polsce przyzwala na zabijanie dzieci

No tak… W poprzedniej kadencji udało się omamić ludzi, że rządzi większość respektująca wartości chrześcijańskie oraz wysokie standardy cywilizacyjne. Więc może i w tej kadencji się uda ─ szczególnie, że za zapłacone już wcześniej podatki niektórzy otrzymują częściowy zwrot w postaci plusów, trzynastek i czternastek…

To straszne, że dla świętego spokoju i komfortu partii władzy składane są w ofierze polskie dzieci nienarodzone. Z wysoką cywilizacją i wartościami chrześcijańskimi nie ma to wiele wspólnego, a raczej jest ich zaprzeczeniem. Dlatego wywieramy presję na polityków, dalej działamy w terenie i pokazujemy, czym jest aborcja. Robimy to, by w Polsce nie można było zabijać dzieci. Apelujemy do polityków wszystkich frakcji, by rozszerzyli prawo do życia także na nienarodzone dzieci niepełnosprawne. Bo zawsze jest czas na refleksję i opamiętanie.

Stoimy na mrozie i robimy swoje

Czas szybko mija, w zimny wieczór ludzie w większości przechodzą obok i idą w swoją stronę. Niektórym kręci się łezka w oku po spojrzeniu na zdjęcia abortowanych dzieci. Czasem ktoś podchodzi i okazuje swoje poparcie dla działań prolife. Czasem, jakby znienacka, ktoś przeklnie lub wykrzyczy swoją akceptację dla zabijania jeszcze nienarodzonych dzieci i umyka w tłum.

To pytanie odbija się jak echo

Stale pojawiające się pytanie ─ kiedy skończy się zabijanie dzieci w polskich szpitalach ─ wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Trybunał Konstytucyjny przez dwa lata „nie miał czasu” zająć się rozstrzygnięciem, czy zabijanie chorych dzieci jest legalne. Większość sejmowa poprzedniej kadencji zablokowała Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą #ZatrzymajAborcję, tworząc pozory, że wszystko jest w porządku. To niewygodny temat, a my o nim przypominamy. I nadal będziemy, niezależnie od przeszkód.

Jest szansa na ochronę dzieci

Pojawia się jednak szansa ─ #ZatrzymajAborcję jest projektem obywatelskim, dlatego w rozpoczętej już nowej kadencji parlamentarnej w ciągu pół roku (czyli do 12 maja 2020) ponownie zostanie skierowany do pierwszego czytania. Czy znów będzie mrożony w specjalnie do tego celu utworzonej podkomisji lub pod pozorem badania w Trybunale Konstytucyjnym? Fundacja Życie i Rodzina dołoży wszelkich starań, by tak się nie stało. Nie godzimy się na to.

Obalić proaborcyjny system

Kiedy jest to wygodne ─ obecny mainstream głównych partii politycznych w Polsce tworzy szeroką koalicję i akceptuje zagładę nienarodzonych. My zaś sprawimy, że tej wygody zabraknie. Widać, że sukces filmu „Nieplanowane” potęguje zainteresowanie tematem oraz zaangażowanie na rzecz zniesienia zbrodniczego wobec nienarodzonych prawa. Jest zatem szansa, i z pewnością ją wykorzystamy, dla zwiększenia ochrony życia dzieci. Może zajmie to trochę czasu, ale ostatecznie obalimy proaborcyjny system w Polsce. Każda pikieta przeciw aborcji przybliża nas do tego momentu.

Kolejne akcje niebawem. Zapraszamy do działania wszystkich ludzi dobrej woli. Dołącz do naszej społeczności obrońców życia! Wspieraj w internecie, w realu lub poprzez dobrowolny datek na działalność statutową Fundacji Życie i Rodzina.

Tekst: Marcin Tomasz Nowak

DOŁĄCZ DO NAS!

Nie bądź obojętny! Wspieraj obrońców życia w Polsce – nie pozwólmy, aby zabijanie najsłabszych było nadal obowiązującym prawem. Dzięki Twoim datkom możemy skuteczniej pokazywać prawdę o aborcji i bronić życia oraz rodziny. 

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Mocny początek wystąpień pro-life w Sejmie! Kaja Godek w obronie polskich dzieci: są mordowane bestialsko,

16 maja, 2024

Ostatnia rozprawa w sprawie, jaką założyła Księdzu Mirosławowi Matusznemu aborcjonistka Katarzyna Kotula. Tym razem w

14 maja, 2024

Ważna informacja dla osób, które zgłosiły się na wysłuchanie publiczne w sprawie aborcji w Sejmie!

12 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.