Do Sądu Rejonowego w Kielcach wpłynął wniosek o ukaranie pięciu osób, które w październiku dopuściły się aktu wandalizmu, niszcząc wystawę „Stop dewiacji” na kieleckim rynku – Agnieszki M., Martyny K., Konrada M., Artura S. oraz Kamila P.
Zniszczenie wystawy w Kielcach miało szczególny charakter. Przez pierwsze dni lewicowi i liberalni aktywiści próbowali zasłaniać wystawę, zaklejać poszczególne banery arkuszami papieru. Później, nieznani sprawcy pod osłoną nocy zamieścili na banerach antyklerykalne hasła, mimo tego, że ani wystawa ani miejsce jej prezentacji nie miały żadnego związku z Kościołem.
Do ostatecznego zdewastowania wystawy „Stop dewiacji” doszło 3 października podczas tzw. „czarnego protestu”. Osoby uczestniczące w proaborcyjnym zgromadzeniu zaczęły zrywać banery zawierające fakty nt. homoseksualizmu. Co znamienne, jedna z osób, które brały udział w dewastacji, z dumą przyznała się później do tego na ustawionej scenie.
Fundacja Życie i Rodzina przystąpiła do postępowania jako oskarżyciel posiłkowy udzielając pełnomocnictwa do prowadzenia sprawy prawnikom Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej ORDO IURIS.