Kaja Godek: Aborcja zabiera życie i zdrowie

Medycyna jest nauką o ratowaniu życia ludzi, o podnoszeniu jakości tego życia, o ratowaniu zdrowia ludzi. Aborcja jest czymś, co zabiera zdrowie, życie, niesie za sobą mnóstwo komplikacji również dla matki. Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna aborcja – zawsze ktoś w wyniku aborcji ginie, najczęściej samo dziecko, ale zdarzają się przypadki, że w wyniku powikłań po aborcji umiera też matka. To nie jest medycyna! O to przedefiniowanie medycyny chodzi środowiskom feministycznym – wskazuje Kaja Godek.

W Polsce mamy do czynienia z jednej strony z czymś co nazywa się „podziemiem aborcyjnym”, a z drugiej strony czymś, co określić można „przestępczością”. Jednak są to dwie oddzielne kwestie, bo przestępczość to czyny, na które mamy przepisy, dzięki którym da się pociągać do odpowiedzialności. Tymczasem obecne przepisy albo są niedostatecznie precyzyjne, by móc ścigać aborcjonistów za to, co robią „w podziemiu”, albo po prostu brak jest pewnych zapisów. Dzisiaj na przykład nie ma zakazu produkcji instruktażu jak zabić dziecko, zakazu dystrybucji tego instruktażu, a tego rodzaju działalność powinna zostać zdelegalizowana. Te właśnie problemy rozwiązuje obywatelski projekt ustawy „Aborcja to zabójstwo”. Obradowanie nad nią w Sejmie będzie sprawdzianem dla posłów. Każdy, kto zagłosuje przeciw życiu, znajdzie się na niechlubnej liście, którą zamieścimy na stronie sejmbezaborterow.pl. Będziemy też obecni pod biurami posłów w terenie. Wszystko po to, by ludzie wiedzieli, na kogo nie głosować w najbliższych wyborach.

OBEJRZYJ: Tolerancja według „Wyborczej”? Kaja Godek o pogardzie „GW” wobec Wandy Półtawskiej!

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Sąd rejonowy w Lublinie skazał ks. Mirosława Matusznego za prezentowanie prawdy o aborcji.

22 maja, 2024

O możliwości zahamowania aborcji tabletkami i uratowania dziecka wspominała pediatra z wieloletnim stażem dr Grażyna

21 maja, 2024

W Sejmie Rzeczypospolitej miały miejsce wystąpienia dotyczące 4 projektów ustaw o aborcji. W sprawę zaangażowało

20 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.