Jest wyrok! Obrońcy życia zabierają głos

27 stycznia br.  w sądzie karnym zakończyła się rozprawa z powództwa prywatnego, jakie wytoczył poseł Krzysztof Gadowski (PO) przeciwko Anicie, Danielowi i Markowi Grygierek. Sąd uniewinnił obecnych działaczy Fundacji Życie i Rodzina. Podkreślił w uzasadnieniu, że polityk deklarujący się jako katolik musi być transparentny i spójny w swoim postępowaniu. Poseł Gadowski w działalności publicznej wielokrotnie deklarował się jako katolik uczestniczący w życiu Kościoła, dlatego głosując przeciw projektowi dotyczącemu ochrony życia powinien liczyć się z protestami wobec braku spójności między deklaracjami a faktycznym działaniem.

W 2013 roku poseł Gadowski z Platformy Obywatelskiej głosował za odrzuceniem projektu obywatelskiego broniącego dzieci nienarodzone, u których podejrzewa się chorobę. Przy ponownym analogicznym projekcie w 2015 r. poseł nie brał udziału w głosowaniu, ale był obecny na sali plenarnej. Jednoznacznie potwierdzają to stenogramy sejmowe, na których widać, że między głosowaniami o aborcji tenże polityk brał udział w innych głosowaniach.

Krzysztof Gadowski już w 2015 r.  oskarżył w trybie wyborczym obrońców życia o zniesławienie. Ta sprawa potoczyła się szybko, bo w zaledwie kilka dni pojawił się wyrok skazujący za to, iż informowali oni obywateli, że poseł Gadowski popiera prawo aborcyjne. Kandydat na kolejną kadencję do sejmu zachęcał wyborców do akcji „Sprawdzam posła”, aby zweryfikować dokonania jego kilkuletniej aktywności. Wyborcy to zrobili. Czy w sytuacji ucznia, który jest nieprzygotowany idąc do odpowiedzi i dostając ocenę niedostateczną przy kolejnej próbie już nie podchodzi do tablicy, można uznać, że powinien dostać 5+?? Czy w państwie prawa jest możliwe, aby zwykły obywatel był pozbawiony możliwości obrony w sądzie?

„Otrzymaliśmy wezwanie do sądu zaledwie 1,5 h przed pierwszą rozprawą, na którą musieliśmy się przygotować, zebrać materiał dowodowy i oczywiście dojechać – z Jastrzębia-Zdroju do Rybnika – w godzinach szczytu, samochodem osobowym, mając na to tylko 40 minut” – relacjonuje Marek Grygierek. „W czwartek rozprawa, a wyrok prawomocny już we wtorek. Cena za prawdę była wysoka, poseł Gadowski w mediach przeprosił samego siebie, a zrobił to na koszt mojego brata Daniela i mój, wysyłając nam tylko rachunki. Zastanawiające jest, że jedna z faktur była wystawiona na 2 dni przed uprawomocnieniem się wyroku. Czy poseł mógł coś wcześniej wiedzieć? ” – zastanawia się uniewinniony dziś prolajfer.

Proces zakończył się wygraną dzięki wsparciu Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

Agnieszka Jarczyk

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.