Działaczka LGBT domagała się wprowadzenia paszportów z trzecią płcią. Przegrała sprawę w Sądzie Najwyższym UK

Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa jednomyślnie odrzucił skargę działaczki LGBT Christie Elan-Cane na brak możliwości wydawania paszportów „neutralnych płciowo” dla osób, które nie identyfikują się ani jako kobieta, ani mężczyzna.

W 2010 r. brytyjska aktywistka LGBT Christie Elan-Cane pozwała Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Zjednoczonego Królestwa w związku z odmową wydania paszportów z opcją „trzeciej płci”. Elan-Cane, sama nieidentyfikująca się z żadną z dwóch płci, stwierdziła, że wymóg określania swojej płci przy składaniu dokumentów paszportowych narusza prawa człowieka i oprócz istniejących oznaczeń „K” i „M” powinna być do wyboru opcja „X”.

Wielka Brytania nie uznaje kategorii bezpłciowej

Finał sprawy miał miejsce w grudniu 2021 roku. Ostatecznie Sąd Najwyższy Zjednoczonego Królestwa wydał wyrok, w którym orzekł że w UK nie ma ustawodawstwa uznającego kategorię osób określających się jako niebinarne a Europejska Konwencja Praw Człowieka nie wymaga od państw wystawiania w paszportach opcji „X”. Ponadto sędziowie wskazali, że prawo obowiązujące w Wielkiej Brytanii nie uznaje kategorii bezpłciowej. Zezwolenie na wprowadzenie paszportu z oznaczeniem „X” postawiłoby władze bez spójnego podejścia do tej kwestii. Utrzymanie spójnego podejścia do kwestii płci w całym prawie i administracji uznali za uzasadnioną konieczność.

Aktywistka LGBT oburzona wyrokiem Sądu

Elan-Cane we wpisie na Twitterze podsumowała: ”Wielka Brytania stanęła po złej stronie historii”. Christie  zapowiedziała odwołanie się od wyroku do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, jednak z racji, iż Sąd Najwyższy jest ostatnią instancją sądowniczą w Wielkiej Brytanii, to od jego decyzji nie ma możliwości złożenia apelacji.

Postępujące szaleństwo działaczy LGBT

Aktywiści związani ze środowiskiem LGBT zrzeszającym homoseksualistów i wszelkiej maści zaburzonych seksualnie i osobowościowo ludzi, cały czas próbują forsować swoje absurdalne pomysły, które narzucają społeczeństwu ich wypaczone spojrzenie na świat, seksualność i relacje. Domagają się społecznej i prawnej akceptacji dla dewiacji i zboczeń. Chcą legalizacji związków jednopłciowych, a nawet poligamicznych oraz możliwości adopcji dzieci przez pary z zaburzeniami homoseksualnymi. W ostatnich latach Lobby LGBT intensyfikuje swoje działania, które przybierają formę swoistej „tęczowej” dyktatury. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym Czego naprawdę chce homolobby. Przykładem takiego działania jest prowadzenie demoralizującej kampanii dla małych dzieci z udziałem transwestytów Drag Queens. Opisywaliśmy to w artykule: Skandal! Drag Queens czytają dzieciom książkę „Jakiego koloru jest twoja bielizna”

Tekst: Faustyna Rewucka

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Lewacka nagonka medialna na ludzkie życie ma sprawić, iż kobiety będą postrzegać ciążę jako stan,

21 czerwca, 2024

Minister Zdrowia Izabela Leszczyna żąda kary dla Pabianickiego Centrum Medycznego za odmowę aborcji. Szpital miałby

20 czerwca, 2024

Tranzycja dzieci jest nie do zaakceptowania. W American College of Pediatricians powstał tekst deklaracji przeciwko

20 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.