Czy istnieje odpowiedni czas na debatę o aborcji?

W Polsce w latach 1992-1993 toczyła się gorąca debata dotycząca aborcji i zmian w prawie. Pojawiały się wtedy głosy, że Polska ma w tej chwili ważniejsze sprawy niż aborcję. Sytuacja powtórzyła się w 2020, gdy w Sejmie ponownie był prezentowany projekt „Zatrzymaj Aborcję”, który doprowadził do zakazu aborcji eugenicznej w Polsce – tym razem od losu dzieci nienarodzonych ważniejsza była tzw. pandemia. Identyczne głosy dały się słyszeć w 2022 – Fundacja Życie i Rodzina wystartowała z projektem „Aborcja to Zabójstwo” mającym zahamować aborcyjną propagandę i zorganizowane pomocnictwo w aborcji. Co tym razem było ważniejsze? Wojna na Ukrainie.

To nie jest pogoda na takie tematy”

To tylko kilka przykładów z historii działań pro-life. Przy każdej inicjatywie pojawiali się i niestety nadal pojawiają się zawodowi krytycy, stwierdzający, że „to nie ten czas”, bo albo jesteśmy przed wyborami, albo po wyborach, albo jest gdzieś wojna, albo jest za mała pomoc socjalna, albo Unia Europejska nałoży sankcje, albo lewica się zdenerwuje.

Dla niektórych ludzi każdy czas będzie nie dość dobry. My mówimy: każdy dzień jest dobry, żeby bronić życia. Więcej nawet – nie ma usprawiedliwienia dla bierności, gdy niewinnym i bezbronnym dzieje się krzywda. Bo wszystkie te argumenty są niczym innym jak samousprawiedliwieniem i chowaniem głowy w piasek. Polacy odwrócili międzynarodowy trend poszerzania prawa do aborcji, bo nie słuchali retoryki strachu, tylko konsekwentnie podejmowali kolejne działania, mające na celu zakończenie wielkiej niesprawiedliwości, jaką jest zabijanie niewinnych dzieci w łonach matek.

Niemniej dzieci nadal są w naszej ojczyźnie masowo zabijane. Państwo wciąż nie zapewnia im wystarczającej ochrony. Inicjatywa „Aborcja to Zabójstwo” została przez obecny Sejm odrzucona w pierwszym czytaniu. Co więc możemy teraz zrobić?

Po pierwsze – wesprzeć kampanię „Sejm bez aborterów”. Na stronie SejmBezAborterow.pl znajdą Państwo listę hańby – listę posłów, którzy opowiedzieli się za zabijaniem. Część z tych polityków podczas tego samego posiedzenia Sejmu ostentacyjnie paradowała z wizerunkiem Jana Pawła II. Chcemy tę listę udostępnić jak największej liczbie osób, żeby wyborcy wiedzieli, kto z posłów nie broni wartości, które głosi i na kogo nie warto głosować. Mogą Państwo udostępniać dalej tę listę oraz wesprzeć finansowo całą kampanię (dane do wpłat w stopce strony www.SejmBezAborterow.pl).

Po drugie – można i należy wyrazić swoje oburzenie na posłów przy urnach wyborczych. Inicjatywa „Aborcja to Zabójstwo” okazała się być papierkiem lakmusowym dla oficjalnie konserwatywnych polityków. Maski jednak opadły i wyborcy nie dadzą się ponownie oszukać. Uczyńmy kolejny Sejm bardziej przyjaznym życiu.

Tekst: Laura Lipińska

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Sąd rejonowy w Lublinie skazał ks. Mirosława Matusznego za prezentowanie prawdy o aborcji.

22 maja, 2024

O możliwości zahamowania aborcji tabletkami i uratowania dziecka wspominała pediatra z wieloletnim stażem dr Grażyna

21 maja, 2024

W Sejmie Rzeczypospolitej miały miejsce wystąpienia dotyczące 4 projektów ustaw o aborcji. W sprawę zaangażowało

20 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.