O aborcji pod miejskim ratuszem w Lublinie

Dnia 4 listopada o godz. 16.00 dzielni wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina ponownie zebrali się pod miejskim ratuszem w Lublinie, aby ukazywać prawdę na temat aborcji. Nieco niesprzyjająca pogoda nie zniechęciła naszych działaczy do walki o każde życie.

Pikieta przebiegała spokojnie. Większość ludzi mijając nas przyglądała się plakatowi. Wśród przechodniów dwaj mężczyźni podeszli do nas, by pogratulować tego, co robimy. Również pewna kobieta, która jechała rowerem, zatrzymała się, żeby wyrazić aprobatę dla naszych działań. Jedyna dziwna sytuacja wydarzyła się z udziałem starszej kobiety. Otóż, zapytała nas: „Czym jest życie?”. Kiedy wolontariuszka odpowiedziała, że jest darem Boga, starsza pani nie zakwestionowała tego, jednak uznała, iż nie powinno się „ignerować” (zapewne miała na myśli ingerencję) w czyjeś życie. Dodała także, że jesteśmy dziećmi, nic nie wiemy o życiu, po czym odeszła, uniemożliwiając ewentualne podjęcie dialogu.

Kolejny z przechodniów długo przyglądał się plakatom. Po kilku minutach podszedł i pytał o naszą fundację oraz o sytuację prawno-polityczną (możliwość pokazywania plakatów). Gorąco popierał nasze akcje i wyraził chęć włączenia się w akcje.

O godzinie 17.00 zaczęliśmy składać plakaty. Choć było chłodno w dłonie, na sercu robiło się ciepło widząc osoby, które utożsamiają się z obroną najwyższych wartości. Kolejna pikieta już w przyszłym tygodniu, zapraszamy do śledzenia informacji na naszym fanpage`u: https://www.facebook.com/pro.lifelublin/?fref=ts.

Izabela Durma

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach im. Ottona Sterna postanowiła włączyć się w czerwcowe propagowanie wypaczeń

12 czerwca, 2024

Gdzie bezpiecznie urodzić dziecko, mając pewność, że w tym miejscu i rękami tych ludzi nikogo

11 czerwca, 2024

Po zdecydowanej wygranej prolajferów na wysłuchaniu publicznym w Sejmie komisja Nadzwyczajna ds. aborcji spanikowała. Na

6 czerwca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.