Wyzywała i podżegała do nienawiści – prezes Lambdy, Monika Tichy stanie przed sądem

Jak się okazuje, miłość i tolerancja w wydaniu LGBT dotyczy tylko „swoich”. Prezes Lambdy Szczecin – Monika „Pacyfka” Tichy we wtorek, 22 lutego stanie przed szczecińskim sądem za podżeganie do nienawiści i ordynarny hejt wobec obrończyni życia – Kai Godek.

Monika Tichy podczas protestów związanych z tzw. „strajkiem kobiet” w wulgarny i pełen przemocy sposób podżegała do nienawiści wobec obrońców życia, a w szczególności Kai Godek. Sprawę nagłośnił Dariusz Matecki (radny ze Szczecina), który na swoim Twitterze zamieścił nagranie całej sytuacji.

Słowa proaborcyjnej aktywistki  były tak wulgarne i obrzydliwe, że sprawa trafiła do sądu. Trzeba zaznaczyć, że te pełne nienawiści słowa wykrzyczała nie jakaś rozemocjonowana nastolatka, ale osoba, która kieruje szczecińskim Stowarzyszeniem Lambda, jest autorką m.in. tekstu  „Życie to brak nienawiści”, a także panelistką w dyskusjach organizowanych przez RPO Adama Bodnara.

Podczas proaborcyjnych protestów po wyroku TK ws. aborcji eugenicznej – Monika Tichy nawoływała do nienawiści wobec Kai Godek

Monika Tichy stanie przed sądem, bo gardzi wyciągniętą ręką do zgody

W swojej bucie odrzuciła też propozycję ugody, którą wystosowała Kaja Godek. Oskarżona w ogóle nie stawiła się w sądzie, a jej pełnomocnik z miejsca odrzucił pomysł jakiegokolwiek pojednania między stronami. Już we wtorek, 22 lutego 2022 roku w Sądzie Rejonowym w Szczecinie odbędzie się pierwsza rozprawa.

„Proces pokaże, czy w Polsce można bronić życia nienarodzonych dzieci i mieć te same prawa, co inni obywatele, czy też jest przyzwolenie na to, by obrońców życia traktować gorzej, hejtować, nawoływać do linczu na nich, podburzać tłum”. – powiedziała Kaja Godek.

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

NAMBLA to amerykańskie stowarzyszenie, które opowiada się za zmianą przepisów dotyczących seksu z nieletnimi. Ponadto

17 lipca, 2024

W Sejmie wygrało życie. Posłowie odrzucili ustawę o dekryminalizacji aborcji. Faktycznie projekt legalizował mordowanie dzieci

15 lipca, 2024

Nie od dziś wiadomo, że lobby LGBT chętnie wyciąga rękę po dzieci. W Kielcach zaplanowano

15 lipca, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.