Walka o życie trwa

lublin

W Lublinie odbyła się pikieta przeciwko zabijaniu nienarodzonych dzieci. Miała ona miejsce w przeddzień pierwszego sejmowego czytania projektu ustawy antyaborcyjnej „Stop Aborcji”. Manifestacja przebiegała spokojnie, choć w naszych rozmowach wciąż wybrzmiewały pytania o przebieg czytań i wyniki głosowania na temat pełnej ochrony życia nienarodzonych.

Pod projektem ustawy podpisało się w tym roku około 450 tys. obywateli, zbiórki podpisów odbywały się również w Lublinie. Jest to wyraz poparcia Polaków dla pełnej ochrony życia nienarodzonych dzieci. Także Konstytucja RP stanowi o prawie do życia każdego człowieka. Odmawianie w obecnej ustawie tego prawa nienarodzonym ze względu na ich stan zdrowia czy okoliczności poczęcia odsłania niedoskonałość regulacji. Prawo, które dopuszcza zabijanie dzieci, jest złym prawem i należy je zmienić.

Nie są tajemnicą nazwiska lubelskich posłanek i posłów, którzy w poprzednich głosowaniach opowiedzieli się za prawem aborcyjnym. Nie jest tajemnicą również fakt, że wzrosła liczba tych, którzy opowiadają się za życiem. Walka o ludzkie życia i sumienia trwa. Dopóki choć jedno nienarodzone dziecko jest zagrożone aborcją, należy walczyć o nie, także w wymiarze prawa.

 

Magdalena Łońska

komórka Lublin

Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Sprawdź podobne wpisy

Mocny początek wystąpień pro-life w Sejmie! Kaja Godek w obronie polskich dzieci: są mordowane bestialsko,

16 maja, 2024

Ostatnia rozprawa w sprawie, jaką założyła Księdzu Mirosławowi Matusznemu aborcjonistka Katarzyna Kotula. Tym razem w

14 maja, 2024

Ważna informacja dla osób, które zgłosiły się na wysłuchanie publiczne w sprawie aborcji w Sejmie!

12 maja, 2024

Bądź na bieżąco!

Chcesz wiedzieć, co się dzieje? A może umykają Ci ważne wydarzenia? Pokonaj cenzurę treści pro-life: zapisz się na newsletter! Będziemy informować Cię bezpośrednio i już nic nie przegapisz.